• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قرار گرفتن خرم‌آباد در بین ٢٠ شهر کاندیدای پایتخت کتاب ایران

معاون ارشاد لرستان گفت: به‌دنبال اجرای موفق طرح پایتخت کتاب ایران در خرم‌آباد، این شهر در بین ٢٠ کاندیدای نهایی معرفی به‌عنوان پایتخت کتاب ایران قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد بسطامی از قرار گرفتن خرم‌آباد در بین 20 کاندیدای پایتخت کتاب ایران خبر داد و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در ادامه طرح پایتخت کتاب جهان یونسکو و علاوه‌بر جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی برای کودک و نوجوان، روستای دوستدار کتاب و حمایت از توسعه چاپ کتاب که در چهار سال اخیر بالغ‌بر ١٥ درصد رشد چاپ کتاب در طول سال را در پی داشته است، طرح موفق پایتخت کتاب را برگزار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در چهارمین دوره این طرح و با تأکیدات مکرر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین با همکاری و حمایت سازمان فرهنگی شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان و دیگر دستگاه‌های دولتی و سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، توانستیم با ٤٢ طرح پیشنهادی برای توسعه و ترویج کتاب‌خوانی در رقابتی سخت، نام خرم‌آباد را از میان ١٥٠ شرکت‌کننده به مرحله نهایی برسانیم و جز ٢٠ شهر حائز اهمیت و برتر ایران قرار دهیم.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: در رقابت پایانی از میان این ٢٠ شهر، پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد. اما جای بسی خرسندی است که در همین مرحله نیز، لرستان به‌عنوان یک برند و ایده‌پرداز فرهنگی در حیطه ترویج، توسعه و تعمیق فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی ظاهر شده است.

بسطامی یادآور شد: لرستانی که تاکنون او را پایتخت کنسرت‌های موسیقی ایران می‌خواندند، در یک قدمی پایتخت کتاب ایران ایستاده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: