• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

طرح نوین الگوی مشاغل خانگی از پرت هزینه جلوگیری می‎کند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان معتقد است که با طرح مشاغل خانگی نباید احساسی برخورد شود.

محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد : تجربه چندین ساله در بحث مشاغل خانگی وجود دارد و در دوره‌های مختلف این طرح اجرا شده که باید از تجربیات آن استفاده شود و خیلی احساسی با آن برخورد نکنیم.

وی ادامه داد: باید مباحث گذشته را آنالیز کنیم و ببینیم آیا منجر به اشتغال و بهبود فضای کسب و کار شده و اگر موفق بوده در چه بخش‌هایی است.

صفی‌خانی یادآور شد : ما بحث فرش را داریم و سند توسعه فرش استان در دستورکار است و بحث مشاغل خانگی را در این حوزه پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد : کارهای اولیه اجرا شده و می‌خواهیم بافنده‌ها را تخصصی‌تر کنیم تا بتوانند در بازار محصولات را به فروش برسانند.

وی درباره طرح نوین الگوی مشاغل خانگی گفت : این طرح خیلی خوب بوده که چندین بخش دارد و مثل یک زنجیر است و اگر به آن توجه نشود، پرت هزینه شده و تأثیری در بحث اشتغال ندارد.

صفی‌خانی خاطرنشان کرد : کشورهایی که به توسعه رسیده‌اند، عمدتاً از مشاغل خانگی استفاده کرده‌اند . چین و هند اقتصادهای موفقی در این زمینه بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با موضوع توسعه مشاغل خانگی در ۸ استان برای ۲۰ هزار نفر مهر ماه امسال منعقد شده که مدت آن از زمان امضا سه سال بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: