• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد:

وصول ۱۱۰ میلیارد درآمد حاصل از خسارت به عرصه‎های منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از وصول ۱۱۰ میلیارد ریال درآمد حاصل از خسارت به عرصه‎های منابع طبیعی استان خبر داد. 
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای پروژه‎های ملی و طبق آئین نامه اجرایی موضوع بند ب ماده 12 قانون افزایش بهره‎وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، به منظور احیاء، بهسازی و توسعه عرصه‎های تخریب شده، مبلغ 110 میلیارد ریال در سال جاری، به‎عنوان خسارات وارده به عرصه‎های منابع طبیعی ناشی از اجرای پروژه‎های عمومی و عمرانی از مجریان اخذ و به حساب خزانه داری کل کشور واریز شد. 
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عرصه‌های منابع طبیعی بستر کار و فعالیت بخش عظیمی از پیکره اقتصادی، اجتماعی و خدماتی کشور است، عمده فعالیت‌های عمرانی با این منابع ارزشمند در تقابل هستند که باید به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم. 
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی اصلی حفاظت از پوشش گیاهی و ذخایر ارزشمند اکولوژیک و حافظ آب و خاک کشور، براساس ضوابط قانونی مکلف است به‌گونه‌ای عمل کند تا در نتیجه اجرای طرح‌های عمومی و عمرانی حداقل خسارات به عرصه‌های منابع طبیعی وارد شده و در پی آن این خسارات در حداقل زمان ممکن جبران شود. 
 
نجفی گفت: انتظار می‌رود تا تمامی بخش‌های مرتبط و مجریان طرح‌ها، اعم از دولتی و خصوصی همکاری لازم را با این اداره کل به عمل آورده تا قبل از هرگونه تخریب یا ورود خسارات غیرقابل جبران، با دیدگاه کارشناسی تطابق یافته و هماهنگ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: