• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد:

اختصاص 1000 هکتار از اراضی به توسعه کشت گیاهان دارویی در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اختصاص 1000 هکتار از اراضی به توسعه کشت گیاهان دارویی در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی، در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: امسال در راستای طرح اقتصاد مقاومتی،  1000 هکتار از اراضی منابع ملی و تخریبی سال‌های قبل، با مشارکت مردم به کشت و توسعه گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این میزان کشت در سطح ۱۱ شهرستان استان، اجراء شده است، تصریح کرد: این طرح از طریق واگذاری حق انتفاع اراضی ملی به مردم و بر اساس ماده سه  قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع  اجراء شده  که گام موثری در اقتصادی کردن طرح‌های جنگل‌داری ومرتع‎داری به شمار می‌رود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان هدف از کاشت گیاهان دارویی را حفظ ، احیاء و بهره‌برداری از منابع طبیعی، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش تولید و درآمد مردم منطقه، تبدیل اراضی کم‌بازده به کشت گیاهان دارویی ( گل محمدی، موسیر، زعفران، آنغوزه،باریجه، گل نرگس، آویشن و ... ) دانست و افزود: کشت گیاهان دارویی نسبت به سایر اقلام زراعی(گندم و جو) دارای صرفه اقتصادی بیشتری است.

نجفی گیاهان دارویی را یکی از منابع ارزشمند در گستره وسیع منابع طبیعی دانست و بیان کرد: با شناخت علمی، کشت، توسعه و بهره‌برداری صحیح می‌توان علاوه بر کمک به حفظ رویشگاه‌های طبیعی موجود، نقش مهمی در سلامت جامعه، اشتغالزایی و صادرات غیر نفتی داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: