• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کوهدشت میزبان کنگره کشوری آیت‌الله کاظمی


امام‌ جمعه شهرستان کوهدشت از برگزاری کنگره کشوری آیت‌الله فرج‌الله کاظمی طی اردیبهشت ماه ۹۷ در این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از برگزاری کنگره کشوری آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ فرج‌الله کاظمی موموندی(ره) طی اردیبهشت ماه سال آینده در کوهدشت خبر داد.
 
وی افزود: آیت‌الله نائینی(ره) در نامه‌ای که خطاب به مردم لرستان داشتند ایشان را امانت امام زمان(عج) در این مناطق خطاب کردند کمااینکه غرب کشور همه مدیون فعالیت‌های این عالم بزرگوار هستند.
 
امام‌ جمعه کوهدشت ضمن تأکید بر لزوم ایجاد یک دبیرخانه در این راستا، عنوان کرد: برای پویایی هرچه بهتر این کنگره طی آینده نزدیک به محضر مقام معظم رهبری خواهیم رفت و در این کنگره از سخنرانان برجسته کشوری استفاده می‌کنیم.

آیت‌الله حاج شیخ فرج‌الله کاظمی‌موموندی در سال ۱۲۶۹ هجری خورشیدی در روستای گلباغی شهرستان دلفان، دیده به جهان گشود و در دوران پهلوی اول و دوم ازجمله روحانیت مبارز علیه نظام پهلوی بود که همراه با روحانیان برجسته‌ای همچون شهید مدرس، آیت‌الله کاشانی و شهید نواب صفوی، به ایستادگی و مقاومت در برابر حکومت‌های ستم‌شاهی پهلوی اول و دوم، دست زد.
 
وی در سال ۱۳۴۲ به رحمت ایزدی رفت و در جوار بارگاه مقدس و ملکوتی حضرت امام علی (ع) در آرامستان وادی‌السلام نجف اشرف به خاک سپرده شد. او از جمله مفاخر دینی و مذهبی استان لرستان است.
 
از برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان، آن است که گرامیداشت مفاخر علمی، فرهنگی و مذهبی استان لرستان، برگزار شود.

حجت‌الاسلام فلاحی‎اصل در این رابطه، گفت: باید همیشه از بزرگان و مفاخر دینی، علمی، اجتماعی و فرهنگی استان تجلیل شود تا فرهنگ قدردانی از نخبگان در جامعه تقویت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: