• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان مطرح کرد:

تامین امنیت ملی هدف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان هدف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تامین امنیت ملی برشمرد و گفت: رابطه فرهنگ و امنیت مثل هوا است بدین صورت که همبستگی مثبت بین فرهنگ و امنیت وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الله ناصرپور در نشست هم‌اندیشی اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های لرستان که با موضوع دفاع مقدس برگزار شد، اظهارکرد: دفاع مقدس یک حوزه تاریخ ساز است، کمااینکه اساتید معارف با حداقل توقعات به ارائه درس آشنایی با دفاع مقدس می‌پردازند.

وی با بیان این‌که امنیت ملی در هر کشور دارای سه رکن اساسی است، ادامه داد: امنیت فیزیکی و آسایش، آرامش درون از ارکان امنیت هستند، این در حالی‌است که احساس امنیت و امنیت درونی مهم‌تر از خود امنیت است.

ناصرپور رکن سوم امنیت را به استناد آیه ۱۱۲ سوره نحل بحث اقتصادی دانست و با بیان اینکه طبق این آیه در قرآن در هر جای دنیا برای مکه رزق و روزی می‌بارد، گفت: طبق آیه ۱۱۲ سوره نحل ناامنی دارای دو وجه فقر و گرسنگی و ترس است، کمااینکه آن‌چه به ما اراده می‌دهد فرهنگ و گفتمان اسلامی است و باید بدانیم امروز ما در نبرد فرهنگی هستیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان افزود: اساتید گروه معارف سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه فرهنگی هستند.

ناصرپور تاکید کرد: پشت کردن به ولایت و گفتمان ولایت باعث می‌شود عده‌ای از فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس فاصله بگیرند این در حالی‌است که ارزش‌های دفاع مقدس با قلم، هنر، فیلم، رسانه و با هنر بیان شود، اما هنوز سطح کار ما در تبیین دفاع مقدس پایین است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان خاطرنشان کرد: اگر تراز استراتژیک دفاع مقدس پایین بیاید ما شکست خوردیم زیرا تراز اعتقادی در زمان دفاع مقدس بالاتر بود.

وی یادآور شد: اگر تاریخ دفاع مقدس فراموش شود مجبور می‌شویم تجارب تلخ دفاع مقدس را دوباره تکرار کنیم.

ناصرپور هدف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را تامین امنیت ملی برشمرد و گفت: رابطه فرهنگ و امنیت مثل هوا است و همبستگی مثبت بین فرهنگ و امنیت وجود دارد.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: