• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان مطرح کرد:

تقویت روحیه خودباوری در جوانان توسط اساتید گروه معارف

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان با تاکید بر ضرورت تقویت روحیه خودباوری در جوانان و دانشجویان توسط اساتید گروه معارف، گفت: اساتید گروه معارف و دفاع مقدس وظیفه تقویت خودباوری در جوانان و دانشجویان را برعهده دارند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی، در نشست هم‌اندیشی اساتید گروه معارف دانشگاه‌های لرستان که با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه لرستان برگزار شد، با بیان این‌که حوزه دفاع مقدس یک حوزه مهم و خطیر است به برخی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین راهکار حل مشکل آسیب‌های اجتماعی بیان آثار و برکات فرهنگی دفاع مقدس است. 

وی با بیان این‌که در این دوره شاهد هجمه تبلیغاتی دشمن به شکل‌های مختلف هستیم، اضافه کرد: ما جوانانی داریم که به تعبیر مقام معظم رهبری از جوانان اوایل انقلاب بهتر هستند و اگر روی آنها کار شود باعث پیشبرد اهداف والای نظام می‌شوند.

 حسینی به برگزاری کلاس‌های دفاع مقدس در سطح دانشگاه‌ها اشاره کرد و با بیان این‌که علاوه‌بر کلاس‌های دفاع مقدس اردوهای راهیان‌نور به تقویت اندیشه جوانان و آشنایی آنان با مفاهیم دفاع مقدس کمک می‌کند، تصریح کرد:  توجه به محتوای برنامه‌های دفاع مقدس در راهیان‌نور ضروری است و در برنامه‌های راهیان نور باید به تعمیق باورها بیشتر توجه شود و از کارهای گذرا و احساسی پرهیز شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان به تقویت روحیه مقاومت و مجاهدت تاکید کرد و یادآور شد: بنابر آیات قرآن چیزی که راه نفوذ دشمن را باز می‌کند باید بسته شود این در حالیست که مجاهدان همواره در برابر کفار، مقاوم و گردن‌فراز هستند و در مقابل مستضعفین خشوع دارند.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب نسبت به نسل جوان امروز امیدوار هستند، اضافه کرد: نسل امروز عمیق‌تر از نسل‌های اوایل انقلاب هستند و رهبر معظم انقلاب به جامعه امید بهره‌گیری از جوانان حال حاضر را می‌دهد بدین معنا که رویش‌های جدید جوانان امروز محکم‌تر و عمیق‌تر هستند و این خود بشارت است.
 
 
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: