• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:
حق لرستان در تخصیص آب ادا شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای وزیرجهاد کشاورزی باید پاسخگوی مردم لرستان باشد.

مهندس مجید کیانپور در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، در واکنش به اظهارات کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: آیا شما به اقلیم لرستان آشنایی دارید؟ می‌دانید لرستان استانی چهار فصل است؟ آیا می‎دانید 800هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد و بیش از 600 هزار هکتار آن دیم کاشت می‎شود؟ سومین استان پرآب کشور است؟

وی ادامه داد: لرستان چون در سرچشمه دز و کارون قرارگرفته آیا باید به این دلیل درحقش اجحاف شود؟ آقای وزیرجهاد کشاورزی باید پاسخگوی مردم لرستان باشید؟

این نماینده مجلس اضافه کرد: چه کسی باید جواب مهاجرت‌های بی‌رویه مردم لرستان را بدهد؟ استانی که روزی جزو استان‌های مهاجرپذیر بود چرا باید روند رشد مهاجرت در آن معکوس باشد؟ چرا بجای اینکه مهاجر پذیر باشد مهاجر فرست است؟

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای وزیر نیرو حق لرستان را ادا کنید؟ شمایی که بارها گفته‌اید باید منابع آب را مدیریت کنیم باید این امر در لرستان مدیریت شود و چرا در استان‌های دیگر مدیریت نمی‌شود؟

وی گفت: آیا حق مردم لرستان این است، مردمی که همیشه در ولایتمداری و ولایت‌پذیری شهره عام و خاص بودند باید حقشان به این شکل از بین برود؟ ما خواهان پاسخ شفاف وزیر نیرو در تخصیص آب به لرستان و دشت‌های تشنه آن هستیم. باید در خصوص اینکه  600 هزار هکتار اراضی این استان دیم کاشت می‌شود یک نفر پاسخ دهد. حق لرستان را ادا کنید، نه اینکه از روی عدم آگاهی گفته شود لرستان دشتی ندارد.

کیانپور با تاکید براینکه لرستان 800 هزارهکتار اراضی قابل کشت دارد که 200 هزار هکتار آن آبی کشت می‌شود، ادامه داد: توقع ما این است که آقای رئیس جمهور دستور شفاف به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی که واقعا حق لرستان را در تخصیص آب ادا کنند و در شورای عالی آب حتما تخصیص مناسبی با توجه به 600 هزار هکتار اراضی که بصورت دیم کاشت می‌شود بدهند؟ نباید به لرستانی که سومین استان پرآب کشور است به صورت قطره چکانی آب داد

وی تصریح کرد: بیکاری لرستان در بدترین و حادترین شرایط ممکن قرار دارد، آقای رئیس جمهور ما خواسته‌مان این است که جوانان لرستان بیش از این آواره نشوند، کمک کنید نرخ بیکاری پایین آید و حداقل آنان به کشاورزی روی آورند، تسهیلات خوبی به لرستان داده شود چرا که ما نگرانیم، نگران جوانان و آسیبهای اجتماعی، بیکاری و عدم توجه به استان و اگر کاری نکنید چاره‌ای نداریم جز اینکه به مردم بگوییم که واقعا هیچ کاری پیش نمی‌رود.

وی با بیان اینکه ما لرستان آباد را می‌خواهیم و بدون آب را نمی‌خواهیم، تصریح کرد: اگر واقعا مسئولین کشور به فکر لرستان باشند وضعیت ما نباید اینگونه باشد که در هر خانوار لرستانی بین دو تا سه نفر جوان بیکار فارغ التحصیل، مهارت دیده و باسواد را شاهد باشیم.

کیاپور بیان کرد: چرا باید فوق لیسانس ما باید به دنبال کار حداقلی بگردد و بخواهد به شغل خدماتی در ادارات فکر کند؛ پاسخ این جوانان را چگونه دهیم؟

وی گفت: آقای رئیس جمهور  اعتبار، تسهیلات، شغل و سرمایه‌گذاری در منطقه می‌خواهیم. آقای رئیس جمهور به فریاد لرستان برسید.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار کرد: ما به عنوان نماینده مردم تمام تلاش خودمان را کردیم ولی موقعی سه ماهه می‌خواهیم وزرا را ببینیم اما موفق نمی‌شویم چه باید بگوییم. چرا باید بین وزرای دولت و نمایندگان مردم اینقدر فاصله باشد؟ حداقل از ده وزیر شما درخواست وقت کردیم ولی نمی‌دهند چرا؟ مشکلات مردم ما را چه کسی باید حل کند؟ آیا مشکلات آنان را باید مسئولین حل کنند یا نه؟

کیان‌پور افزود: مصوبات سفر رئیس جمهور در لرستان زمین مانده است، ما باید با چه کسی صحبت کنیم؟ هیچ پیشرفتی ندارند. اگر کار به همین منوال باشد به مردم می‌گوییم ما نتوانسته ایم بیش از این پیش برویم و شرمنده شما مردم هستیم و ترجیح می‌دهیم از نمایندگی استعفا دهیم.

وی تصریح کرد: بیایید نرخ آسیب‌های اجتماعی در لرستان را ببینید که نرخ این مهم در لرستان نسبت به کشور چقدر است؟

کیانپور با اشاره به وضعیت اسفناک صنعت در لرستان، بیان کرد: در لرستان یکی یکی کارخانه‌های استان دارند تعطیل می‌شوند، وضعیت صنعت سنگ در لرستان خوب نیست، آقای رئیس جمهور تا کی باید در جاده ازنا –شازند کشته دهیم چرا کسی به حرف ما توجه نمی‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: