• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تبدیل بقعه امامزاده ابراهیم(ع) به قطب گردشگری نیازمند ۵ میلیارد

با تکمیل و ساماندهی حرم امامزاده ابراهیم(ع) این آستان مقدس به یکی از قطب‌های مهم گردشگری غرب استان و حتی کشور تبدیل می‌شود. این در حالیست که برای ساماندهی این آستان مقدس تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و برای تکمیل و اتمام آن به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر طولابی، فرماندار دلفان در جمع خبرنگاران با اشاره به نیاز ۵۰۰ میلیون تومانی اعتبار برای تکمیل طرح ساماندهی امامزاده ابراهیم(ع) این شهرستان، گفت: مقبره امامزاده ابراهیم(ع) در بخش کاکاوند شهرستان دلفان قرار دارد که از دیرباز زیارتگاه زائرانی بوده که با وجود سختی و مشقت راه، نه‌تنها از شهرستان دلفان بلکه از اقصی‌نقاط کشور میهمان این امامزاده شریف بوده و هستند.

وی از امامزاده ابراهیم(ع) به‌عنوان یکی‌از مهم‌ترین جاذبه‌های مذهبی این شهرستان یاد کرد و افزود: مردم غرب کشور همواره ارادت خاصی به این امامزاده مقدس دارند و در فصول بهار و تابستان علاوه‌بر زائران استان، پذیرای زائران استان‌های غربی کشور ازجمله همدان، ایلام و کرمانشاه است.

فرماندار دلفان بابیان این‌که طرح ساماندهی حرم امامزاده ابراهیم(ع) سال گذشته به‌همت اداره اوقاف و امور خیریه آغاز شده است، عنوان کرد: احداث حسینیه این آستان از پیشرفت فیزیکی صددرصدی برخوردار است و ۸۵۰ متر سنگ‌کاری طرح محوطه‌سازی حرم نیز انجام‌شده است. 

وی با اشاره به انجام بازسازی زائرسرا و تعمیرات سرویس‌های بهداشتی آستان امامزاده ابراهیم(ع)، گفت: طرح احداث کشتارگاه برای اهدای نذورات مردم نیز در دست انجام است. 

طولابی بابیان این‌که طرح ساماندهی حرم امامزاده ابراهیم(ع) معروف به «بابابزرگ» در مجموع دارای ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، تصریح کرد: برای ساماندهی این آستان مقدس تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و برای تکمیل و اتمام آن به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است. 

وی گفت: با تکمیل و ساماندهی حرم امامزاده ابراهیم(ع) این آستان مقدس به یکی‌از قطب‌های مهم گردشگری غرب استان و حتی کشور تبدیل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: