• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کانون زنان بازرگان لرستان:

اولویت مشاغل خانگی، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد

رئیس کانون زنان بازرگان لرستان گفت: اولویت طرح مشاغل خانگی، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد.

مهراب ‎ نیا در گفت ‎ و ‎ گو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اینکه طرح مشاغل خانگی قبلاً در استان اجرا شد ولی موفقیت‌آمیز نبوده است، اظهار کرد: در شرایطی که لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی شده است باید این موضوع را در مدت کوتاه کارشناسی کنیم و بازار را نیازسنجی کرده و مطالعات لازم انجام شود تا ببینینم مردم به چه چیزی نیاز دارند.

وی ادامه داد: با توجه به خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده در لرستان و اینکه درصد زیادی از آنان را دختران جوان  تشکیل می ‎ دهند، روی آوردن به بحث مشاغل خانگی در استان دارای اهمیت است.

رئیس کانون زنان بازرگان لرستان یادآور شد: اجرای طرح مشاغل خانگی در استان، می‌تواند به صورت یک استارت‌آپ موفقیت‌آمیز عمل کند و تبدیل به یک شرکت بزرگ با اشتغالزایی عظیم شود.

وی افزود: تا از طرح مشاغل خانگی سخن می‌آید تفکر ما به سمت افراد خانه‌دار می‌رود در حالی که اولویت این طرح باید با افراد تحصیلکرده باشد.

مهراب ‎ نیا گفت: حلقه‌هایی که باید در پروسه تولید تا بازاریابی و فروش به هم وصل باشند در استان به وجود نیامده و باید برای اجرای طرح مشاغل خانگی این مشکل را مرتفع کرد.

رئیس کانون زنان بازرگان لرستان گفت: برای اجرای موفقت ‎ آمیز این طرح باید مسیرها مشخص شود و افراد را شناسایی کنیم؛ آموزش در این خصوص بسیار مهم است و در واقع جای‌گذاری‌ها باید درست و به هنگام انجام شود.

وی اظهار کرد: نیاز است که متولیان دولتی اجرای طرح مشاغل خانگی از بخش خصوصی در استان کمک بگیرند.

به گزارش ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با موضوع توسعه مشاغل خانگی در ۸ استان برای ۲۰ هزار نفر مهر ماه امسال منعقد شده که مدت آن از زمان امضا سه سال بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: