• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان:

۹۰ درصد کسب و کار بر دوش بانک‌هاست/ واحدهای دریافت‌کننده تسهیلات، سنتی هستند

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان از برخورد با مدیران بانکی در جلسات انتقاد دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، بیژن مقدم بیرانوند در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولیدی استان، اظهار کرد: متاسفانه شأن مدیران بانک‌ها در جلسات رعایت نمی‌شود. همه می‌دانیم که اقتصاد کشور، بانک محور است و بیش از ۹۰ درصد کسب و کار بر دوش بانک‌هاست و می‌طلبد که مهربان‌تر و منطقی‌تر با مدیران بانکی برخورد شود.

وی با بیان اینکه کسی که مدیر بانک می‌شود، فرد سیاسی نیست، اضافه کرد: همه مدیران بانک یک روزی تحویلدار بوده‌ایم که امروز به اینجا رسیده‌ایم و از خود همین مردم هستیم.

مقدم بیرانوند تاکید کرد: در برخی از جلسات که بحث تسهیلات بانکی در آن مطرح می‌شود، تصور می‌کنند که بانک‌ها کوتاهی کرده‌اند که این‌گونه نیست.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان اضافه کرد: یک مورد بیاورند که بنگاهی شرایط اخذ تسهیلات را داشته و ما تسهیلات نداده‌ایم. دنبال آمارسازی نیستیم و تلاش می‌کنیم که به واحدهای تولیدی اگر شرایط مورد نیاز را دارا باشند، تسهیلات بدهیم.

وی یادآور شد: سال قبل در بحث رونق تولید به سه بنگاه تسهیلات داد‌ه‌ایم که توانایی بازپرداخت ندارند. برخی می‌گویند سود ۱۸ درصد با توجه به شرایط تولید و بازار برای آنان سودی ندارد.

مقدم بیرانوند تاکید کرد: اگر بنگاهی بهره‌ور باشد و رونق ایجاد کند، هرگونه همکاری را خواهیم داشت اما وقتی توان بازپرداخت نباشد طرفین ضرر می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با بیان اینکه خیلی از واحدهایی که تسهیلات دریافت می‌کنند سنتی هستند، افزود: بدون شک این واحدها نمی‌توانند رونق ایجاد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: