• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک پژوهشگر علوم دامی:
غلظت بالای تانن قابلیت هضم خوراک دام را کاهش می‌دهد

یک پژوهشگر علوم دامی گفت: غلظت بالای تانن قابلیت هضم خوراک دام را کاهش می‌دهد.

محمد دالوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: دانه باقلا به خصوص پوسته آن حاوی ماده‌ای به نام تانن بوده که دارای اثرات مثبتی مانند محافظت پروتئین‌ها در مقابل تجهیزات شبکه‌ای، خاصیت ضد نفخ و ضد انگلی است.

وی اضافه کرد: تانن موجود در بقولات اثرات منفی و در عین حال اثرات مثبت بر ارزش غذایی خوراک دارد.

دالوند تصریح کرد: غلظت بالای تانن میزان مصرف خوراک، قابلیت هضم پروتئین و هیدرات‌های کربن و عملکرد حیوانات را کاهش می‌دهد، در عین حال تانن در مقادیر کم تا متوسط از بروز نفخ جلوگیری کرده و میزان جریان نیتروژن غیرآمونیاکی و اسیدهای آمینه را از شکمبه افزایش می‌دهد.

این پژوهشگر ادامه داد: به طور کلی استفاده از مواد خوراکی با تانن بالا می‌تواند با مواد مغذی موجود در خوراک مانند فیبر(سلولز) جیره، ایجاد کمپلکس و ترکیبات نامحلول کند که سبب ممانعت از دسترس قرار گرفتن آنها برای حیوان و کاهش میزان مصرف اختیاری خوراک می‌شود.

وی افزود: براساس نتایج تحقیقات انجام گرفته اضافه وزن بیشتر ممکن است مربوط به قابلیت بهتر مورد استفاده قرار گرفتن پروتئین در لگومینه‌های حاوی تانن کم باشد.

دالوند بیان کرد: با توجه به ترکیب مناسب پروتئین مقولات استفاده از این دانه‌ها به عنوان جایگزین سویا برای کاهش وابستگی به سویا، در تغذیه دام رو به افزایش است.

این محقق گفت: براساس تحقیقات انجام شده پسماند باقلا می‌تواند بدون ایجاد هیچ‌گونه تاثیر سوء و محدودیتی تا سطح 35 درصد جایگزین بخش کنسانتره‌ای جیره بره‌های پرواری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: