• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1087-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست میراث فرهنگی لرستان خبر داد:
مرمت و حفاظت از قلعه فلک‎الافلاک

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستاناز مرمت و حفاظت میراث فرهنگی استان خبر داد.

امین قاسمی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در نمایشگاه گردشگری امسال کشور، لرستان حضور بسیار خوبی داشته و با پتانسیل بالا در بخش‎های دولتی و خصوصی حضور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در زمینه اقامتگاه بوم‎گردی، تاسیسات و هتل نیز که به نوعی می‎توانند در معرفی استان موثر باشند در نمایشگاه شرکت کرده‎اند، افزود: روز گذشته این نمایشگاه افتتاح شده و تا ششم بهمن ادامه دارد.

قاسمی حضور در نمایشگاه را موثر برای توسعه زیرساخت‎های گردشگری استان عنوان کرد و ادامه داد: در بازدیدرئیس سازمان از نمایشگاهقول‎های مساعد مرمت و حفاظت میراث فرهنگی استان به خصوص قلعه فلک‎الافلاک که از بزرگترین آثار تاریخی استراگرفتیم.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: با پتانسیلی که نمایشگاه دارد از تمام ظرفیت‎ها در راستای معرفی استان استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: لرستان یک غرفه در داخل سالن و سیاه چادری را در فضای باز برپا کرده است که زندگی عشایر با پخت غذاهای محلی و سنتی نشان داده و آداب و سنت، صنایع دستی و جاذبه‎های گردشگری را به بازدیدکنندگان معرفی می‎کند.

قاسمی تصریح کرد: در این نمایشگاه سه روز نیز به معرفی موسیقی سنتی منطقه که میراث معنوی آن محسوب می‎شود؛ اختصاص یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: