• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

استارت تولید ماشین برداشت نخود در کشور زده می‎شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استارت تولید ماشین برداشت نخود در کشور زده می‎شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس کشاورز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فرصت خوبی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان برای حمایت از افزایش تولید نخود و رونق صادرات آن پیش آمد، اظهار کرد: در راستای رفع مشکلات کشاورزی ستادی تشکیل و برنامه‌ای تدارک دیدیم و آسیب‌شناسی کردیم تا چندین راه‌حل پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: در بازار ایران برای نخودهای پایه بلندی که بتوانند مکانیزه شوند و درشت و سفید باشند تقاضای زیادی وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته بیش از پنج رقم مستعد لرستان آماده است و بذر آن به میزان کافی دیده شده است، افزود: برای استقبال کشاورزان از تکنولوژی جدید چنانچه کشاورزی بیشتر نخود بکارد روی بذرش یارانه هم می‌دهیم.

کشاورز با بیان اینکه توسعه مکانیزاسیون نخود از دیگر برنامه‌هایی است که تدارک دیده‎ شده است، بیان کرد: دو تن از سازندگان ایرانی دستگاه‎هایی را ساختند که دارای کارایی خوبی است، علاوه بر آن نیز سه دستگاه از کشورهای ترکیه، هندوستان و استرالیا در دست واردات است که با آزمایشاتی که در فصل بهار انجام خواهد شد، استارت تولید ماشین برداشت نخود در کشور زده می‎شود.

وی با بیان اینکه یکی از راه‎هایی که بایستی تولید نخود را افزایش دهیم کشت پاییزه و مستقیم آن است، عنوان کرد: برای سالجاری 60 دستگاه کارنده با پرداخت یارانه و با کیفیت مناسب برای کشاورزان استان لرستان و دو استان دیگر تدارک دیده شده و این تعداد هم در سال‎های آینده هر چقدر بخواهند قابل افزایش است به ویژه مزارع بالای یک تن نخود تولید آماده باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: