• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شناسایی 2866 طرح اقتصادی در برنامه اشتغال فراگیر لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 2866 طرح اقتصادی در قالب برنامه اشتغال فراگیر در استان شناسایی شده که برای این طرح‌ها 4350 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان علی آشتاب در دهمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان برگزار شد، افزود: سهم لرستان از طرح‌های برنامه اشتغال فراگیر 463 مورد بوده که تلاش می‌شود شناسایی طرح به 1.5 برابر سهمیه فعلی برسد.

وی اظهار کرد: در صورت تزریق سرمایه برای این طرح‌ها می‌توان 10 تا 11 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد و علاوه بر این 4000 تثبیت شغلی داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان طرح آموزش در محیط کار را از دیگر طرح‌های مورد تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان دانست و با بیان اینکه در این طرح نیز تاکنون بالای 67 درصد تعهد استان محقق شده است، گفت: در طرح کارورزی نیز تاکنون 320 مجوز صادر و 933 قرارداد بسته شده است که از این لحاظ لرستان در شمار استان‌های اول قرار دارد.

آشتاب درخصوص طرح تعاون روستا اظهار کرد: لرستان در این طرح 30 تعاونی سهم داشت که تاکنون موفق به ثبت 33 تعاونی در سامانه مربوطه شده و کارها و اقدامات مرتبط با آن در حال انجام است.

وی با اشاره به مهار بحران‌های کارگری و رفع چالش‌های برخی واحدهای تولیدی در لرستان افزود: موفق شده‌ایم بخش عمده‌ای از مطالبات کارگری بسیاری از واحدهای تولیدی بزرگ را پرداخت کنیم به عنوان مثال در پارسیلون 120 میلیارد ریال مطالبات کارگری را که حتی از سال 82 هم تعیین تکلیف نشده بودند را پرداخت کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  بیان کرد: در ایام دهه مبارک فجر شش طرح در حوزه تعاون، رفاه و کار در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد که سهم سرمایه‌گذاری برای این طرح ها 164 میلیارد و 460 میلیون ریال است که برای 877 نفر اشتغالزایی می‌کند. 

بهره‌برداری از طرح های بیمارستانی لرستان با 300 میلیارد ریال هزینه در دهه فجر

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان نیز در این نشست گفت: در ایام دهه مبارک فجر طرح‌های درمانی مختلفی در استان به بهره‌برداری می‌رسد که برای تکمیل آنها 300 میلیارد ریال هزینه شده است.

امین بهاروند افزود: بهره‌برداری از مرکز درمانی ازنا با 85 میلیارد ریال اعتبار، بهره‌برداری از مرکز ام آر آی بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد با اعتبار 75 میلیارد ریال، بهره‌برداری از دستگاه سنگ‌شکن بیمارستان تامین اجتماعی، افزایش 50 تخت به بیمارستان بروجرد و بهره‌برداری از بیمارستان دورود از جمله طرح‌هایی هستند که در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می رسند.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی پزشکان متخصص در استان گفت: سال گذشته 600 عمل جراحی در بیمارستان‌هاانجام شده که این رقم امسال به 1000 عمل جراحی افزایش یافت.

بهره‌برداری از 155 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی لرستان در دهه فجر

در این نشست مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 10 مهد کودک و سه واحد حاشیه مهد، 155 واحد مسکونی مددجویان، مرکز ژنتیک بروجرد و مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی الیگودرز در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

اسداله حیدری افزود: یکی از مشکلات عمده در حوزه بهزیستی تعداد بالای افراد پشت نوبت برای دریافت مستمری است بطوریکه 40 هزار نفر هم‌اکنون در نوبت قرار دارند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تحت پوشش قرار دادن افراد جدید در بهزیستی مستلزم خروج پرونده‌هایی از فهرست مستمری یهزیستی است، روند کاهش افراد پشت نوبتی به کندی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: با توجه به اینکه میزان پرداختی مستمری بگیران هفت میلیون و 500 هزار ریال انجام شده است کسی از تسهیلات توانمندسازی استقبال نمی‌کند.

وی گفت: مگر شخصی فوت کند تا بتوان شخص دیگری را جایگزین کرد که در نهایت همین باعث می‌شود روند پذیرش افراد پشت نوبت به کندی انجام شود.

62هزار خانوار لرستانی، تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر لرستان در این جلسه  اظهار کرد: 188 هزار خانوار در لرستان مشمول صندوق تامین اجتماعی هستند که تاکنون 62 هزار خانوار از این تعداد تحت حمایت و پوشش صندوق بیمه تامین اجتماعی روستایی و عشایر لرستان قرار گرفتند. 

قدرت الله مرادیان با اشاره به حمایت این صندوق از بازنشستگان پیش از موعد بنا بر مصوبه مجلس در سال 94 افزود: هم‌اکنون 1000 نفر از بازنشستگان مشمول حمایت این صندق میشوند که تاکنون حکم 263 نفر آنها صادر و 700 نفر هم در شرف اعطای حکم هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: