• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-986-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

دو مرکز غیرمجاز زیبایی پوست در خرم آباد و الیگودرز پلمپ شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دو مرکز غیر مجاز تحت عنوان زیبایی پوست در خرم آباد و الیگودرز پلمپ شد.

دکتر پیمان آسترکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه یک سری مراکز غیرپزشکی تحت عنوان زیبایی پوست نظیر آرایشگاه‌ها اقدام به ارائه خدمات پزشکی به صورت غیرقانونی می‌کنند که نه مجوز دارند و نه افرادی واجد صلاحیت هستند، اظهار کرد: به عنوان مثال این افراد که عمدتا آرایشگر هستند با گذراندن آموزش دوره لیزر دستگاه آن را خریداری کرده و خدمات داده و تبلیغات می‌کند و چون آشنایی کامل با مبانی پزشکی ندارد و با توجه به مداخله‌ای که می‌کنند عوارض خیلی بدی را برای فرد مراجعه کننده ایجاد می‌کنند، به عنوان مثال، خالی را که امکان دارد بدخیم باشد، خالبرداری کرده احتمال دارد پس از چند سال تبدیل به یک سرطان ملانوم شود.

آسترکی با بیان اینکه  با این افراد به صورت قانونی برخورد خواهد شد، تاکید کرد: تاکنون با دو تا از عمده‌ترین مراکزی که در این زمینه فعالیت غیرقانونی داشتند و درخرم‌آباد و الیگودرز مستقر بودند برخورد و مرکز فعالیت آنان نیز پلمپ شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: مردم به مراکز واجد شرایط، صلاحیت‌دار و مجوزدار مراجعه کنند درست است که این مراکز ارزان خدمات می‌دهند اما به قیمت به مخاطره افتادن سلامت آنهاست.

وی با بیان اینکه این مراکز درآمدزا هستند، به عنوان مثال یک دستگاه لیزررا 160 میلیون تومان خریداری می‌کنند و سپس با تبلیغ در فضای مجازی اقدام به جذب مشتری کرده و البته در این مورد نیزموفق بودند، افزود: بدون اغماض با مراکزی که مبادرت به این کارهای غیرقانونی می‌کنند برخورد می‌شود.

آسترکی گفت: در استان متخصص پوست و مو داریم که خدمات درمانی در این عرصه ارائه می‌دهند و دلیلی وجود ندارد ورود افراد غیرمجاز در یک فعالیت فنی و تخصصی که عوارض جدی برای مردم دارد ورود پیدا کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: خدمات درمانی پوست و مو در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، دورود و الیگودرز وجود دارد.

وی عنوان کرد: این مسأله شوخی نیست که خال کوچکی روی بدن فرد توسط افراد غیر متخصص برداشته شود و حال ّنکه این خال زیر دو میلی‌متر دستکاری شود و در بدن فرد منتشر و بروز ملانوم کند که حتی به شیمی درمانی هم پاسخ ندهد اینجا چه کسی باید پاسخگوی این موضوع باشد.

آسترکی گفت: چنانچه فردی دارای خالی باشد قبل از خالبرداری توسط پزشک ابتدا باید پاتولوژی کند و پس از  شناسایی حاشیه  خال را توسط  متخصص بردارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: