• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-587-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تحقق ۸۵ درصدی سهمیه استخدامی خانواده‌های شاهد در لرستان

مدیرکل بنیاد شهید لرستان با تاکید بر اجرای قانون جذب و استخدام فرزندان شاهد، گفت: از سهمیه جذب و اشتغالزایی فرزندان شاهد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، ۸۵ درصد آن محقق شده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان،  مراد روشنی اظهارکرد: در سال‌جاری پانصد و ۶۳ نفر سهمیه اشتغالزایی برای بنیاد شهید لرستان در نظر گرفته شده که تاکنون بالغ‌بر ۸۵ درصد آن محقق شده است.

وی عنوان کرد: پیش بینی می شود که تا پایان سال علاوه‌بر تحقق صددرصدی سهمیه یاد شده، حتی بیش از آن نیز محقق و عملیاتی شود.

روشنی در خصوص استخدام خانواده های ایثارگران، تصریح کرد: بخشی از این استخدام در قالب جذب دولتی از طریق برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش انجام و سهم ۲۵ درصدی جذب خانواده های ایثارگران رعایت می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اضافه کرد: متأسفانه در بخش دیگر استخدام ها شامل استخدام نیروهای شرکتی، پاره‌وقت، قراردادی و بخش خصوصی نه تنها در لرستان که در دیگر نقاط کشور نیز سهمیه جذب خانواده های ایثارگران رعایت و محقق نمی شود.

وی با اشاره به این‌که پس‌از پیگیری های مکرر برخی دستگاه های اجرایی لرستان سهمیه ای را برای استخدام خانواده های ایثارگران در نظر گرفته اند، افزود: موضوع محقق نشدن سهمیه استخدام ایثارگران به استاندار لرستان منعکس و در دیدارهای شهرستانی وی با خانواده های شهدا نیز این موضوع کاملاً محرز شده است.

وی افزود: نامه ای از طرف مدیریت ارشد استان به مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورای اداری با موضوع ضرورت رعایت سهمیه جذب و اشتغالزایی فرزندان شاهد ابلاغ و ارسال شد.

روشنی ادامه داد: در این رابطه کمیته ای به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان تشکیل شده و موضوع تحقق سهمیه اشتغال خانواده های ایثارگران توسط آن کمیته در حال پیگیری است، به‌طوری‌که با پیگیری های انجام شده سهمیه ای برای ۷۵ نفر از فرزندان شهدا در بخش خدمات در اداره‌کل آموزش و پرورش استان تعیین و زمینه جذب آنان فراهم شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: خواستار اجرای قانون تخصیص ۲۵ درصدی جذب فرزندان شاهد در دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و جذب نیروهای قراردادی، شرکتی و پاره‌وقت هستیم، کمااینکه این ظرفیت حق قانونی ایثارگران و خانواده های آنان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: