• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی اوقاف لرستان خبر داد:

برگزاری دوره‌های آموزشی «زندگی به رنگ خدا» در خرم‌آباد و بروجرد

معاون فرهنگی اوقاف لرستان از برگزاری دوره‌های آموزش سبک زندگی اسلامی با عنوان «زندگی به رنگ خدا» به‌همت اوقاف در امامزاده زیدبن علی(ع) و امامزاده قاسم(ع) در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد خبرداد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، از برگزاری دوره‌های آموزش سبک زندگی خبرداد و گفت: دوره‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «زندگی به رنگ خدا» به‌همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در دو امامزاده شاخص استان در حال اجراست.

وی افزود: در امامزاده زیدبن علی(ع) خرم‌آباد و امامزاده قاسم(ع) بروجرد این دوره برگزار است و در سایر شهرستان‌ها نیز در آینده چنین دوره‌هایی برپا خواهد شد.

عباس‌زاده ادامه داد: این دوره‌های آموزش سبک زندگی در حال حاضر ویژه بانوان است که برای تشکیل این دوره آموزشی که در قالب ۴۰ ساعت آموزشی برگزار می‎شود، تعدادی از طلاب مدارس علمیه انتخاب شده و در یک دوره آموزشی در قم شرکت کرده و به‌عنوان مربی در این دوره‌ها شرکت دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که هر دوره آموزشی با حضور ۲۰ تا ۳۵ نفر برگزار می‌‏شود، بیان کرد: این دوره آموزش سبک زندگی اسلامی شامل تربیت فرزند، ازدواج موفق و تحکیم بنیان خانواده و مهارت‌های فردی است.

عباس‌زاده افزود: بعد از پایان دوره، آزمونی از شرکت‌کنندگان به‌عمل می‎آید و به افرادی‌که نمره قبولی کسب کنند، گواهی‎نامه اعطا می‎شود و می‎توانند به‌عنوان مربی در دوره‌های سبک زندگی اسلامی فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: مکاتباتی با دستگاه‌هایی مثل آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که تعداد بانوان شاغل در آن‌ها زیاد است انجام گرفته تا نسبت به برگزاری این دوره‌ها اقدام کنند که با توجه به هجمه فرهنگی دشمن و این‌که دشمن خانواده را هدف قرار داده و علاوه‌بر این سبک زندگی اسلامی نیز از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است امیدواریم دستگاه‌ها در برگزاری این دوره آموزشی سبک زندگی با اوقاف همکاری لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: