• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان مطرح کرد:

تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان با تأکید بر تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان، گفت: امسال در هشت استان بودجه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول ابلاغ می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجتبی بیرانوند، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری لرستان برگزار شد، بیان کرد: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان امسال در هشت استان بودجه این طرح ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول ابلاغ می‌شود که لرستان نیز ‌به‌عنوان یکی‌از این استان‌ها مطرح شده است.

وی با تاکید بر پاک‌سازی نقاط پُرخطر و آلوده از مواد مخدر، عنوان کرد: طبق تاکید استاندار لرستان در هر شهرستان به‌صورت پایلوت دستگاه‌ها برای پاک‌سازی یک نقطه پُرخطر و آلوده، تمام امکانات را بسیج کنند.

بیرانوند ادامه داد: مصوبه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر لرستان ایجاد امنیت در اطراف مدارس از عناصر احتمالی توزیع‌کننده موادمخدر توسط نیروی انتظامی صورت می‌گیرد این در حالی‌است که ایجاد آزمایشگاه تشخیص خلوص موادمخدر نیز توسط نیروی انتظامی یکی‌از مصوبات جلسه گذشته شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان افزود: ۵۰ درصد هزینه ایجاد آزمایشگاه تشخیص خلوص موادمخدر توسط نیروی انتظامی و ۵۰ درصد آن توسط استانداری تامین می‌شود، این در حالی‌است که هم‌اکنون برای تشخیص خلوص موادمخدر باید با استان همدان مکاتبه شود که این امر در صدور رای مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی عنوان کرد: در راستای صیانت از خانواده‌های معتادان، اقداماتی توسط کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی لرستان انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: