• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نفس لرستان به شماره افتاده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از آلودگی هوای استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس مهرداد فتحی‌بیرانوند در رابطه با وضعیت کیفی هوای استان اظهار کرد: در حال حاضر هوای شهرستان‌های پلدختر در وضعیت خطرناک(10 برابر حد مجاز)، کوهدشت، رومشکان در شرایط خطرناک(6 برابر حد مجاز) و دوره چگنی و خرم‌آباد و الشتر در وضعیت ناسالم(دو برابر حد مجاز) قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین شهرهای دورود، بروجرد و ازنا در شرایط سالم قرار دارند.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه کانون گرد و غبار کشور عراق است، گفت: به شهرستان‌های دارای آلودگی بالا توصیه می‌شود که از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود؛ خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: همچنین تا حد امکان از خروج غیرضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کرده و سفرهای غیرضروری در سطح شهر را کاهش دهند.

وی بیان کرد: بیماران قلبی، تنفسی و مبتلایان به آسم نیز در فضاهای باز فعالیت نكرده و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کنند و در منزل خود بمانند.

فتحی‌بیرانوند تصریح کرد: به مدیران مدارس و مهدهای کودک نیز توصیه می‌شود تمامی فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و همه مقاطع تحصیلی مدارس را حذف کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار کرد: ورزشکاران و شهروندان نیز از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی مانند دویدن، پیاده‌روی و سایر فعالیت‌های ورزشی هوازی، به ویژه در اوایل صبح جدا خودداری کنند.

وی به نوشیدن آب کافی توصیه کرد و گفت: همچنین با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان، اثرات ناشی از آلودگی هوا یابد و از شیر، میوه‌جات و سبزیجات بیشتر استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: