• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4687-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید شهید شفیعی بر کم‌کردن علاقه به دنیا و زیاد کردن اعتقاد به قیامت

در بخشی از وصیت‌نامه شهید شفیعی آمده است: «اسلام نياز، به فداکار دارد، قدر اين انقلاب را بدانيد و به خوبی‎های انقلاب فکر کنيد، مقاوم و استوار باشيد و در مشکلات صبر داشته باشيد تا به‌خاطر نارسايی‎های دنيا دل‌سرد نشوید علاقه به دنيا را کم کنيد، اعتقاد به قيامت را زياد، در نماز جماعت‌ها شرکت کنيد و هميشه به ياد خدا باشيد».

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شهید حبیب‌اله شفیعی در سال ۱۳۳۹در روستای مرزیان از توابع شهرستان ازنا در خانواده‌ای مذهبی و زحمت‌کش دیده به جهان گشود. خانواده او از قدیم‌الایام به پاکدستی و درستی مشهور بودند، وی تحصیلات خود را در همان روستا تا مقطع ابتدایی ادامه داد.او به‌خاطر ضعف مالی مجبور شد از ادامه تحصیل دست بکشد و به پدر و مادرش در امر معاش خانواده کمک کند.

حبیب‌اله از کودکی در انجام فرایض عبادی بسیار کوشا بود و هیچ‌گاه نبود که نماز ایشان قضا شود و عموماً نمازش را به جماعت می‌‌خواند.او پس‌از ترک تحصیل عازم تهران شد و در مدتی کوتاه بنای ماهری شد. حبیب‌اله در این دوران با انقلاب اسلامی ‌‌و افکار امام خمینی(ره) آشنا شد و با اوج‌گیری نهضت اسلامی‌‌ در تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت می‌‌کرد.

شهید شفیعی  پس‌از پیروزی انقلاب اسلامی ‌‌لباس سربازی به تن کرده و عازم جبهه‌های نبرد حق علیه منافقین کوردل شد و در دوران سربازی رشادت‌های زیادی از خود نشان داد به‌طوری‌که شهید سرهنگ نصیری فرمانده لشکر کردستان به وجود او افتخار و او را مورد تشویق قرار می‌‌دهد.

این شهید والامقام پس‌از انجام خدمت سربازی در سال ۱۳۶۰ ازدواج نمود و در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌‌ازنا در آمد.

شهید شفیعی دائماً در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشت و چندین بار به‌شدت مجروح شد و سرانجام در عملیات کربلای پنج در جبهه‌های شلمچه به لقاء‌الله پیوست.

فرازی از وصیت‌نامه شهید شفیعی

شهید حبیب‌اله شفیعی در وصیت‌نامه خود چنین نوشته است: «پروردگار يکتا شکر که به من اين شناخت را داد که راه حق را تشخيص دهم. و در اين راه پُرارزش گام بردارم تا به سعادت آخرتي برسم و من با شناخت کامل و چشم باز اين راه را انتخاب کردم و به اين نتيجه رسيدم که در اين راه جز سعادت و خوشبختی چيز ديگری وجود ندارد.

ای عزيزان، اسلام نياز، به فداکار دارد، قدر اين انقلاب را بدانيد و به خوبی‎های انقلاب فکر کنيد، مقاوم و استوار باشيد و در مشکلات صبر داشته باشيد تا به‌خاطر نارسايی‎های دنيا دل‌سرد نشوید علاقه به دنيا را کم کنيد، اعتقاد به قيامت را زياد، در نماز جماعت‌ها شرکت کنيد و هميشه به ياد خدا باشيد».

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: