• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-5286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی خبر داد:
انجام بیش از 27 هزار ماموریت در لرستان

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان از انجام بیش از 27 هزار ماموریت توسط مرکز فوریت‌های پزشکی استان خبر داد.

حسینعلی رفایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه پرسنل اورژانس استان در 9 ماهه امسال 27 هزار و 423 ماموریت انجام شده که از این تعداد 14 هزار و669 مورد ماموریت شهری و 12 هزار و 754 مورد ماموریت جاده‌ای بوده است، اظهار کرد: این میزان ماموریت نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت نیز 21هزار و 370 ماموریت غیرتصادفی انجام شده که از این تعداد 11هزار و 456 مورد شهری و 9914 مورد جاده‌ای بوده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان بیان کرد: در این مدت 6503 ماموریت حوادث ترافیکی و تصادفی انجام شده که 3213 مورد حوادث ترافیکی و تصادفی شهری و 2840 مورد حوادث ترافیکی و تصادفی جاده‌ای بوده است.

رفایی با بیان اینکه مدت زمان رسیدن بر بالین بیمار در مناطق شهری در 80 درصد موارد کمتر از شش دقیقه بوده و در مناطق جاده‌ای کمتر از 9 دقیقه بوده است، اضافه کرد: با احداث 12-13 پایگاه‌ جدید در دست ساخت  این 20 درصد باقی‌مانده محقق خواهد شد.

وی افزود: پایگاه‎های اورژانس در دست احداث  اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون 62 پایگاه (21 پایگاه شهری و 41 پایگاه جاده‌ای)، دو پایگاه هوایی در خرم‌آباد و الیگودرز، یک دره زین در سفید دشت دورود، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در خرم‌آباد و برروجرد وجود دارد، همچنین در هر شهرستان استان یک دستگاه موتور آمبولانس فعال هستند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان عنوان کرد: در سال‌های اخیر تاکنون 60 درصد ناوگان اورژانس استان نوسازی شدند و هم‌اکنون 112 آمبولانس در استان وجود دارد و به تعداد پایگاه‎های فعال دو کارشناس اورژانس وجود دارد که 24 ساعته شیفت هستند.

رفایی گفت: در جریان اربعین، زلزله سرپل ذهاب و نجات کوهنوردان مشهدی پرسنل اورزانس 115 استان کارهای ارزشمندی انجام دادند برای نمونه در جریان راهپیمایی اربعین 9 دستگاه آمبولانس با 50 نفر پرسنل در مرز مهران مستقر شدند، در جریان زلزله اخیر 9 اکیپ عملیاتی شامل 30 نفر با آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و اورزانس هوایی الیگودرز به کرمانشاه اعزام شدند و همچنین بالگرد اورژانس الیگودرز چند تن از کوهنوردان مشهدی را نجات داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: