• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-10684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران خبر داد:

اجرای "جی‌نف" در 50 میلیون مکان کشور

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران از اجرای پروژه "جی‌نف" در 50 میلیون مکان کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علیرضا زرگوش جلسه اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: آی‌سی‌تی و بستر آن یکی از ارکان رشد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: رویکرد پست به عنوان یک شبکه ارتباطی تغییر نگرش از پست نامه به اسناد و کالا بوده و در این راستا اقدامات خوبی در حوزه آی‌سی‌تی انجام داده‌ایم.

زرگوش خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های سیماک و جی‌نف را در دستور کار داریم و تاکنون اقدامات منسبی در این دو پروژه اجرا شده است.

عضو هیأت مدیره شرکت پست درباره پروژه جی‌نف بیان کرد: استانداردسازی آدرس‌های مکان محور کشور در 50 میلیون مکان در حال انجام بوده و بیش از 850 هزار مکان در لرستان دارای کد پستی 10 رقمی شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پروژه سیماک(سامانه یکپارچه‌سازی املاک کشور) توسط شرکت پست در حال اجراست و ساماندهی سیستم املاک کشور را درپی خواد داشت و خیلی از مشکلات موجود املاک حل می‌شود.

زرگوش با بیان اینکه آموزش طرح سیماک از امروز در لرستان به‌طور رسمی در لرستان آغاز می‌شود، اضافه کرد: این طرح شاید در لرستان نسبت به بقیه استان‌ها زودتر به بهره‌برداری برسد.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران یادآور شد: یکی از مشکلات تولیدکنندگان خرد در روستاها بحث فروش محصولات و بازاریابی است که فعال شدن دفاتر آی‌سی‌تی روستایی در این زمینه خیلی کمک می‌کند و دست واسطه‌ها را از فروش محصول کوتاه خواهد کرد.

وی گفت: بالغ بر 360 دفتر آی‌سی‌تی روستایی در لرستان وجود دارد که برخی از آنها نیمه‌فعال بوده و انتظار داریم با حمایت مدیریت ارشد استان، فعال شوندانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: