• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-10584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

بعد از برجام خطوط اعتباری در اختیار کشور قرار گرفته است

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تنها راه برون ‎ رفت لرستان از این دایره توسعه ‎ نیافتگی انجام سرمایه ‎ گذاری گسترده است.

حسین سلاحورزی در گفت‎وگو با ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اینکه علیرغم اینکه دو درصد از جمعیت کشور در لرستان هستند، اظهار کرد: با این حال این استان در هیچ مقطعی نتوانسته بیش از یک درصد از تولید ناخالص کشور سهم داشته باشد و همواره و از متوسط رشد و توسعه کشور عقب مانده و دچار یک عقب ‎ افتادگی تاریخی شده است.

وی تصریح کرد: به نظر می ‎ رسد تنها راه برون ‎ رفت لرستان از این دایره توسعه ‎ نیافتگی انجام سرمایه‎گذاری گسترده است.

سلاحورزی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت سیاست ‎ های اصل 44 و وضعیت بودجه ‎ های عمرانی و درآمدی دولت به نظر می ‎ رسد که یگانه راه حل مشکل لرستان انجام سرمایه ‎ گذاری خارجی است تا شاخص ‎ هایی چون سرانه مردم و اشتغال در این استان بهبود یابد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان ادامه داد: با توجه به فضای ایجاد شده بعد از برجام و خطوط اعتباری که در اختیار کشور قرار گرفته، امید است که اتاق بازرگانی بتواند به عنوان نماینده بخش خصوصی با همکاری دولت، استانداری و سایر دستگاه ‎ ها بخشی از این خطوط اعتباری را به سمت بنگاه ‎ های صنعتی، معدنی و گردشگری واحدهای اقتصادی استان هدایت کند و از طریق تکمیل طرح ‎ های نیمه ‎ تمام شرایطی را برای افزایش توان تولید و بهبود شرایط اقتصادی بنگاه ‎ ها فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: