• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-7714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه تاکید کرد:
صحیح خوانی یکی از مهم‎ترین ضروریات اقامه نماز

عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: یکی‌از مهم‌ترین آداب قرائت و صحیح‌خوانی نماز رعایت صحیح مخارج حروف نماز و تلفظ صحیح واژگانی است که بیان آن‌ها در زبان فارسی و زبان عربی متفاوت است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرداد ویسکرمی در جمع خبرنگاران در خصوص تلفظ حروف که تلفظ آن‌ها در زبان فارسی با زبان عربی متفاوت است، اظهارکرد: حرف «ح» در زبان عربی باید با گرفتگی خاصی در ایجاد شود این در حالی‌است که حرف «عین» در وسط حلق تلفظ می‌شود.

وی در خصوص قرائت حروفی که بیان آن‌ها در زبان فارسی و عربی متفاوت است، تصریح کرد: حرف «ذال» در زبان عربی به این‌صورت قرائت می‌شود که نوک زبان بین دو دندان پیشین قرار می‌گیرد و به نرمی تلفظ می‌شود این در حالی‌است که حرف «غین» در هنگام قرائت نماز باید به‌گونه‌ای تلفظ شود که جریان تنفس نشود.

ویسکرمی با بیان اینکه تلفظ حرف «صاد» در زبان عربی مانند هر سین در زبان فارسی است، افزود: این حرف مانند حرف «سین» تلفظ می ‌شود اما باید به‌صورت درشت و پرحجم باشد.

عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه حرف «ث» در زبان عربی به این‌صورت تلفظ می‌شود که باید نوک زبان به دندان پیش برخورد کند، عنوان کرد: حرف «طا» به‌صورت حرف «ت» فارسی است اما باید به‌صورت پرحجم تلفظ شود.

این مفسر قرآن‌کریم گفت: گاهی در رکوع کلمه «سبحان» به‌صورت اشتباه می‌شود بدین معنا که حرف «ب» به‌صورت حرف «پ» تلفظ می‌شود اما باید با نرمی این واژه را تلفظ کرد تا این مشکل تلفظی نیز برطرف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: