• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نخستین کنگره «شعر انقلاب» در لرستان

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان از برگزاری نخستین کنگره «شعر انقلاب» با محوریت فاطمه الگوی بانوان انقلابی در ایام فاطمیه در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدحسین احمدی در نشست با کارکنان ستادی حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان از برگزاری کنگره «شعر انقلاب» هم‌زمان با ایام فاطمیه در استان خبرداد و اظهار کرد: این کنگره شعر به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه یک و با حضور شاعران و هنرمندان دانش‌آموز و فرهنگی برگزار خواهد شد.

وی هنر را كارآمدترين ابزار تربيت انسانى برشمرد و افزود: در جهان پرتنش و اضطراب امروز تنها از طريق هنر و تقويت بُعد زيباي‌‌‏شناسى است كه می‌‌‏توان بر كالبد خسته و بي‌‏رمق انسان امروزى حياتى تازه دميد.

احمدی تاکید کرد: هنر به لحاظ داشتن تناسب با زبان كودک و پيوند با نيروى شگفت درون او و ارتباط عميق با ويژگي‌ها و تمايلات جوانان می‌‌‏تواند تا اساسی‌‌‏ترين درجات تربيت انسانى نقش داشته باشد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان بر لزوم ارائه جذاب فعالیت‌های پرورشی به مخاطبین تاکید کرد و ادامه داد: منشأ این جذابیت بُعد زیباشناختی ارائه آنهاست و چنان‌چه توجه به بُعد زیباشناختی در اجرای امور تربیتی هماهنگ با تحولات و تغییرات اجتماعی و فرهنگی مخاطبین صورت گیرد جذابیت و توسعه این فعالیت‌ها را بالاتر خواهد برد.

وی تصریح کرد: هنر يکی‌از مقوله‌های جدی فرهنگی هر جامعه‌ای است و صاحب‌نظران آن‌را عالی‌ترين شکل فعاليت معنوی انسان دانسته‌اند.

احمدی اضافه کرد: طبيعی است که وقتی اين فعاليت معنوی انسان امکان رشد پیدا کند در غنا بخشيدن به فرهنگ اجتماعی کاربردی عظيم خواهد داشت، از سوی ديگر، هنر در رشد، بالندگی و شکوفايی انسان، در درک و شناخت جهان پيرامون در راهيابی به ژرفای درون آدم‌ها، در آشنايی با آداب و رسوم و فرهنگ و اعتقادات اقوام گوناگون جهان، و ايجاد فضای تفاهم و همبستگی ميان مردم عاملی بسیار تعین کننده و مؤثر است.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان تاکید کرد: زبان هنر، اصيل‌ترين، خالص‌ترين و رساترين زبان‌هاست که به کمک آن می‌توان افراد جامعه را به‌سوی پيشرفت و تعالی سوق داد.

وی یادآور شد: هنر به زندگی تحرک می‌بخشد و عاملی برای رشد تفکر و ايجاد فلسفه خاصی برای زندگی می‌شود و در جنبه‌های مختلف اجتماعی ارزشمند واقع شده وابعاد معنوی وجود انسان را تقويت می‌کند.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان در ادامه بر توسعه همکاری بین حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: تربیت حساس‌ترین و خطیرترین رسالتی است که برای تحقق آن باید از تمام ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده کرد و در تربیت دینی دانش‌آموزان هم باید از ظرفیت حوزه‌های علمیه استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: