• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

جدایی ملت از قرآن و اهل‌بیت(ع) هدف دشمنان/ برنامه‌های فرهنگی را با قرآن بیمه کنیم

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: برنامه‌های فرهنگی را با قرآن بیمه کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مؤمنی‌زاده در هفتمین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان اظهار کرد: در حدیثی از اصول کافی داریم که کسی که در نمازش یک آیه قرآن بخواند، برای او صد حسنه نوشته می‌شود.

وی با بیان اینکه مملکت ما قرآنی است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، رشد قرآنی خوبی در ممکلت ایجاد شد، اما کافی نیست، اضافه کرد: چیزی که باید بیشتر به آن توجه شود، تدبر در قرآن است، که بتوانیم مفاهیم قرآن را در جامعه جاری کرده و تمام برنامه‌های فرهنگی دیگر خود را با قرآن کریم، بیمه کنیم.

مومنی ‎ زاده ادامه داد: اگر ما را از قرآن جدا کنند، از همه جدا کرده‌اند، یعنی از اهل بیت نیز جدا می‌شویم چراکه پیامبر اکرم(ص) دو امانت بزرگ کتاب قرآن و اهل بیت(ع) را در میان به یادگار گذاشته، که به فرموده وی این دو از یکدیگر جدا نمی‌شوند.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: ما تا زمانی‌که این دو را داریم از هیچ ابرقدرتی نخواهیم ترسید چراکه مکتب اهل‌بیت(ع) به ما مکتب شهادت را آموخته و کتاب آسمانی کفر‌ستیزی را، این دو باعث شده که مملکت ما بعداز ۴۰ سال در مقابل ابر قدرتی مانند آمریکا، اسرائیل و ایادی آن‌ها ایستاده و به فرموده مقام معظم رهبری، سر آمریکا به سنگ خورده و از این به بعد نیز به سنگ خواهد خورد و سوء استفاده کردن از احساسات جوانان نیز به ضرر خودشان تمام شد.

وی افزود: هدف دشمن این است که ما را از اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم جدا کند، اگر دشمن بتواند در کشور ما، ملت را از قرآن و اهل‌بیت(ع) جدا کند به هدف خود رسیده است، لذا تمام تلاش شما و همه دلسوزان اسلام و انقلاب باید این باشد که هرکجا فاصله‌ای بین قرآن، اهل‌بیت(ع) و جوانان ایجاد شد، آن فاصله‌ها را از بین ببریم.

مومنی ‎ زاده با اشاره به اینکه آموزش قرآن باید از مهدکودک شروع شود، خاطر نشان کرد: طبق احادیث آموزش قرآن به کودکان یکی از وظایف والدین نسبت به فرزندان است.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه همه شعار می دهیم ولی به آن عمل نمی کنیم، عنوان کرد: فاصله برگزاری جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان کمتر شود، که به دردهای جامعه قرآنی رسیدگی شود.

وی ادامه داد: خانواده ای که در جامعه اسلامی زندگی می کند باید برای آموزش قرآن فرزندان خود سرمایه‌گذاری کند.

مومنی ‎ زاده با اشاره به این‌که اوقاف و امور خیریه وظیفه زیادی در تشویق مردم برای انجام وقف‌های قرآنی دارد، عنوان کرد: در استان لرستان حداقل دو تا سه وقف قرآنی داریم که با معرفی آنها به مردم، می توانیم مردم را برای انجام وقف‌های قرآنی تشویق کنیم.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه در جلسات اولیا و مربیان مدارس، اولیا به هزینه برای آموزش قرآن فرزند خود تشویق شوند، افزود: مؤسسات قرآنی به فکر بالا بردن آمار خود نباشند بلکه به فکر آمار بالا بردن کیفیت برنامه‌های قرآنی خود باشند، چراکه آمار غلط دادن فایده ندارد این را باید بدانیم اگر در کارمان اخلاص نداشته باشیم کارمان نمود پیدا نمی کند.

وی با اشاره به این‌که همه باید برای رفع نواقص بانک اطلاعاتی جامعه قرآنی همکاری کنند که این بانک اطلاعاتی شاخصه‌ای برای فعالیت‌های این شورا باشد، گفت: مسئولان دولتی نیز بودجه بگذارند، این در حالی‌است که در کنار پیگیدی اعتبارات دولتی، نباید از اعتبارات مردمی غافل شویم.

مومنی ‎ زاده ادامه داد: همانگونه که خادمان حسین را تشویق کردیم باید خادمان قرآن، پیرمردها و پیرزنانی را که بدون چشم‌داشتی به آموزش قرآن مشغول هستند را تشویق کنیم، اگر این کار را کنیم شاگردان آن‌ها نیز جای آن‌ها را می‌گیرند.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد که تلاش کنیم اهداف انقلاب به ثمر بنشیند و این پرچم را به صاحب اصلی خود، حضرت مهدی(عج) تحویل دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: