• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-8684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل هواشناسی لرستان:

باران اسیدی مضرات زیادی برای گیاهان و پوست انسان دارد

مدیر کل هواشناسی لرستان گفت: زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان‌شهرها یا هر نقطه دیگری به وجود آید، باران به وجود آمده به صورت اسیدی خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمد هاشمی در خصوص باران‌های اسیدی، اظهار کرد: زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان‌شهرها یا هر نقطه دیگری به وجود آید، باران به وجود آمده به‌صورت اسیدی خواهد بود.

وی افزود: علت به وجود آمدن ذرات باران اسیدی به دلیل ترکیبات گروه نیتروژن و گازهای گوگردی است یعنی ترکیب شدن آب موجود با گازهای co 2 و وجود گوگرد به همراه نیترات باعث پدیده باران اسیدی می‌شود.

هاشمی تأکید کرد: در زمانی که باران اسیدی شروع به باریدن می‌کند بعد از دقایقی از غلظت آن کاسته خواهد شد اما در هر صورت همان بارش اولیه نیز مضرات زیادی برای گیاهان و پوست انسان دارد.

مدیر کل هواشناسی لرستان ادامه داد: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به هیچ عنوان باران اسیدی را تولید نمی‌کنند چرا که دلیل باران اسیدی ناشی از سوخت‌های فسیلی است. این ذرات اگر به اندازه متوسط و تعادل در هوا وجود داشته باشد حتی می‌‌تواند موجب بیشتر شدن هسته تراکم بارش باران شود.

وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که ابر به وجود بیاید و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بیش از اندازه متعادل نشود باران مناسبی پدید می‌آید البته اگر این ذرات هم بیش از حد مجاز باشد در عدم بارش باران تاثیر دارد.

هاشمی یادآور شد: باران اسیدی به هیچ عنوان رنگ ندارد اما باران‌هایی که قطرات آن تیره و گل آلود است با غبار و گردوخاک همراه شده است و به هیچ عنوان اسیدی محسوب نمی‌شود و خطراتی را به دنبال ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: