• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خبر داد:
اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای لرستان از اجرای طرح روستای بدون بیکار در استان خبر داد و گفت: در ابتدای طرح در هر شهرستان یک روستا به‎عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رحمن قلاوند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: علاوه بر برنامه‎هایی که در سند مهارت استان برای مهارت آموزی و توسعه توانمندی‎های شغلی روستاییان پیش‌بینی شده است، طرح ویژه روستای بدون بیکار را تحت اشراف معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری و با همکاری فرمانداران، جهاد کشاورزی استان، حوزه ‎ های مدیریتی امور روستایی استان، رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای و ادارات کار اجرا می‏‎شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در هر شهرستان یک روستا به ‎ عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود و با استخراج شاخص ‎ های جمعیتی و فهرست مشاغل بومی و امکان پذیر با توجه به شرایط اقلیمی و جمعیتی، جدول توسعه مشاغل آن روستا تهیه و برنامه ‎ های آموزشی مناسبی اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ‎ ای لرستان تصریح کرد: در نهایت با ساماندهی اهالی روستا در قالب تعاونی‎ها یا گروه ‎ های کاری با اعطای تسهیلات لازم از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در حرف و مشاغل مورد علاقه خود فعالیت خواهند کرد، هدف کلی این برنامه رفع موانع و توسعه اشتغال روستای پایلوت، اصلاح روش ‎ های اجرایی و تعمیم نتایج آن به سایر نقاط روستایی است.

قلاوند اضافه کرد: با توجه به اینکه روستاییان مولدترین اقشار اجتماعی هستند و می ‎ توانند نقش بسیار مهمی در پیاده سازی برنامه ‎ های اقتصاد مقاومتی ایفا کنند و در صورت پرداختن به بعد اقتصاد معیشت خانوار روستایی و توزیع شایسته امکانات از مهاجرت ‎ های بی ‎ رویه پیشگیری خواهد شد و ساختار و  بافت این بخش مهم از جامعه از آسیب ‎ ها محفوظ خواهد ماند.

وی بیان کرد: اعتقاد بر این است که پرداختن به مقوله عدالت اجتماعی و توزیع مناسب امکانات بازدارنده و کنترل کننده مهاجرت بوده کاهش نرخ مهاجرت را در پی خواهد داشت و ما دستگاه ‎ های مجری در قالب این طرح با نظارت معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری لرستان در این جهت تلاش خواهیم کرد به سهم خود گام ‎ های بیشتری برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: