• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2790-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای شهر بروجرد :

اختصاص یک‌هزار تن قیر برای شهر بروجرد/ ونایی و گلدشت گردشگری شوند

رئیس شورای شهر بروجرد از اختصاص یک‌هزار تن قیر برای ساماندهی ورودی و خروجی شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدابراهیم بیاتی در صحن علنی شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: یک‌هزار تن قیر برای آسفالت ورودی و خروجی بروجرد اختصاص یافت که از میدان میوه و تره‌بار تا میدان امام(ره) و از میدان زائران کربلا تا قلعه حاتم انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در این راستا انجام شده و کلیه کارهای آن از سوی شهرداری صورت گرفته است.

 رئیس شورای شهر بروجرد تصریح کرد: همچنین قرار است که 260 تن قیر هم برای آسفالت کوچه‌ها و معابر سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شامل دره غریب، اسلام آباد، اسدآباد و ...تخصیص یابد و 60 تن قیر دیگر هم برای آسفالت معابر مسکن مهر اختصاص داده شود .

بیاتی با اشاره به مناطق گردشگری ونایی و گلدشت، افزود: ونایی و گلدشت در حوزه استحفاظی شهر نیستند اما شورای شهرستان می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل این مناطق استفاده کرده و این مناطق را به مناطق گردشگری تبدیل کند.

وی ادامه داد: برای جذب توریست در منطقه گلدشت و ونایی شورای اسلامی شهرستان می‌تواند با بزرگان این مناطق وارد مذاکره شود و به سمت ساماندهی این مناطق برود.

رئیس شورای شهر بروجرد با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در نظام آباد و گلدشت بروجرد، بیان کرد: این ساخت و سازها  به یک معضل تبدیل شده است و بخشی از باغات و فضای سبز در این مناطق در حال تبدیل شدن به ویلا هستند.

بیاتی اظهار کرد: این ساخت و سازها رگ حیاتی شهر را تخریب می‌کند که می‌طلبد شورای شهرستان برای جلوگیری از این ساخت و سازهای غیر مجاز وارد عمل شود.

وی با اشاره به پل تاریخی قلعه حاتم، تصریح کرد: پل قلعه حاتم یک پل بی‌نظیر و منحصر به فرد در کشور است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد اضافه کرد: این پل به طول دو هزار و 700 متر در قلعه حاتم قرار دارد که با ساماندهی و اجرای برنامه‌های لازم می توان این پل آجری را به گردشگران و علاقمندان معرفی کرد که این یکی از آثار تاریخی شهرستان بروجرد است.

 بیاتی با اشاره به صنایع دستی بروجرد، بیان کرد: در شهرستان بروجرد صنایع دستی بسیار زیبایی تولید می‌شود که می‌توان یکی از این روستاها به عنوان پایلوت صنایع دستی در شهرستان معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: قالی یکی از صنایع دستی بروجرد است باید بیشتر به مردم معرفی شود.

رئیس شورای شهر بروجرد با بیان اینکه توسعه سردخانه‌های بروجرد برای نگهداری میوه ضروری است، گفت: با توجه به تولید انواع میوه خصوصا سیب در بروجرد توسعه سردخانه‌ها در روستای شیخ میری ضروری بوده که این اقدام کمک به کشاورزی است تا محصول تولیدی آنها با قیمتی پایین فروخته نشود البته در کنار توسعه سردخانه‌ها می‌توان برای ایجاد صنایع تبدیلی گام برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: