• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی: قلعه فلک‌الافلاک گنجینه ثروت لرستان است/

استفاده از بخش گردشگری در راستای رونق تولید و اشتغال


نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید براین‌که فعال شدن بخش گردشگری استان باعث رونق تولید و اشتغال در استان خواهد شد، اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد، در این استان بهتر از استان‌های دیگر می‌توان از راه میراث فرهنگی شغل ایجاد کرد، که برای اجرایی شدن آن باید بسترهای گردشگری را به‌نحوی نیکو فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در جمع کارکنان اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به تغییرات ایجاد شده در این اداره‌کل، گفت: امیدواریم با دلسوزی و اخلاص کارکنان و کادر اجرایی این اداره‌کل، شاهد تحول چشم‌گیری در میراث فرهنگی استان باشیم.

وی با اشاره به این‌که استان لرستان دارای سرمایه‌های عظیم مادی و معنوی است، عنوان کرد: برخی از این سرمایه‌ها مانند طبعیت خدادادی بوده و برخی دیگر را باید با تلاش خودمان به دست بیاوریم.

آیت‌الله میرعمادی طبیعت دلنشین لرستان را سرمایه عظیمی دانست و اضافه کرد: طبیعت لرستان دارای طراوت، شادابی و پاکی خاصی است که در کمتر جایی می‌توان آنرا پیدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به این‌که داشته‌های استان لرستان، داشته‌های ارزشمندی است، اظهارکرد: همین قلعه فلکالافلاک گنجینه ثروت لرستان است که باید ببینیم از این گنجینه چه‌قدر استفاده کرده و بهرهبرداری می‌کنیم و از طرف دیگر چه‌قدر در نگهداری از آنها تلاش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ما در استان ابنیه تاریخی مانند پُل‌های تاریخی زیادی داریم که هرکدام ظرفیت لازم گردشگری را دارد، که این ابنیه باید احیا و مرمت شده و برای آنها جاذبه ایجاد کرد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که مجموعه میراث فرهنگی باید عناصر خوش‌سلیقه، خوش‌ذوق و اهل ابتکار و خلاقیت باشد، خطاب به حاضران در جلسه، گفت: سلیقه در دل و خلاقیت در وجود شماست و این ذوق، هنر و سلیقه و مجموعه آنها را می‌توان بسیار زیبا ارائه داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با تأکید براین‌که فعال شدن بخش گردشگری استان باعث رونق تولید و اشتغال در استان خواهد شد، اظهارکرد: باتوجه به ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد، در این استان بهتر از استان‌های دیگر میتوان از راه میراث فرهنگی شغل ایجاد کرد، که برای اجرایی شدن آن باید بسترهای گردشگری را به‌نحوی نیکو فراهم کنیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که برای تعطیلات عید نوروز سال آینده باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی داشته باشیم، که امیدواریم با ارائه طرح‌های نو در سال جدید شاهد تحول اساسی در بخش گردشگری استان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: