• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

85 درصد تخم مرغ کشور در 10 استان تولید می‌شود

مدیرجهاد کشاورزی بروجرد گفت: هشت هزار تن سیب در سردخانه‌های شهرستان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا امینی اظهار کرد: برای تنطیم بازار حدود هشت هزار تن سیب در سردخانه‌های بروجرد وجود دارد.

وی با اشاره به تنظیم بازار شب عید، افزود: برای عید نوروز امسال 120 تن پرتقال و 12 تن سیب برای شهرستان بروجرد در نظر گرفته شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ، تصریح کرد: سالانه 940 هزار تن تخم مرغ در کل کشور تولید که از این میزان 860 هزار تن در داخل مصرف می‌شود.

امینی با بیان اینکه حدود 85 درصد تخم مرغ کشور در 10 استان کشور تولید می‌شود، اضافه کرد: به دلیل شیوع آنفلوآنزای پرندگان 25 واحد مرغداری دچار این بیماری شدند و از رده تولید حذف شدند که سبب کاهش 250 هزار تن مرغ شد.

وی بیان کرد: سالانه تولید تخم مرغ در لرستان هفت هزار تن بوده که نیاز استان 19 هزار تن است و 14 واحد فعال در این راستا فعالیت دارند که در شهرستان بروجرد از سه واحد فعال 2 هزار و 140 تن تخم مرغ تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اینکه یک سوم تخم مرغ استان لرستان در شهرستان بروجرد تولید می‌شود، ادامه داد: هم اکنون هر شانه تخم مرغ در شهرستان به قیمت 12 هزار و 600 تومان به فروش می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: