• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

100 پروژه کلیدی و اثرگذار را جدا کرده‌ایم/ ایجاد آرامش از مهم‌ترین وظایف مدیران


استاندار لرستان گفت: ایجاد آرامش، پرهیز از حواشی و چسبیدن به کار از مهم‌ترین وظایف مدیران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر آرامش و امنیت در کشور حاکم است، یک مشکل پیش آمد و ضعف داخلی مورد تهدید بیرونی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ضعف‌های داخلی در بحث اقتصادی و اشتغال وجود دارد که باید برای رفع آنها تلاش کنیم؛ در بودجه 97 بحث مقابله با فقر دیده شده که امیدواریم با تدبیر دولت این مشکل مرتفع شود.

استاندار تأکید کرد: راهپیمایی باشکوه پس از اتفاقات اخیر نشان داد مردم اجازه نمی‌دهند، ساختار نظام دچار مشکل شود.

خادمی با بیان اینکه در استان هم نیازمند آرامش هستیم، اضافه کرد: خیلی‌ها دوست دارند در سیستم اداری اختلاف باشد تا خودشان از این شرایط استفاده کنند. اینها در سیستم اداری باید از بین برود. یکی از وظایف اصلی من ایجاد آرامش و فراهم کردن فضا برای کار کردن و فعالیت برای بهبود رفاه مردم است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تشکیل شورای دانا در این راستا است، افزود: باید اختلافات را کنار گذاشت و همه باید تلاش کنیم که به مردم امید بدهیم، چون جامعه بی‌امید هیچ‌وقت موفق نمی‌شود. ایجاد آرامش، پرهیز از حواشی و چسبیدن به کار از مهم‌ترین وظایف مدیران است.

وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، ادامه داد: جشن‌های این ایام را باید به خوبی برگزار کنیم و برنامه‌های فرهنگی–اجتماعی خیلی مهم است؛ در کنار این، پروژه‌های عمرانی، طرح‌های اقتصادی و... باید پیش برود. انقلاب اسلامی ما بیش از آنکه عمرانی–اقتصادی باشد، فرهنگی–اجتماعی است.

خادمی با بیان اینکه سفرهای نوروزی را در پیش داریم، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی که در بحث تسهیل سفر، گردشگری، راه‌ها و... متولی هستند باید از الان برنامه‌ریزی کنند که آن موقع غافل‌گیر نشوند.

استاندار لرستان با اشاره به جذب اعتبارات عمرانی، تصریح کرد: گزارشات خوبی در این زمینه نداریم، 70 تا 80 درصد اعتبارات کشور به صورت اسناد اوراق است. اگر دستگاه‌ها در چند روز آینده اعتبار جذب نکنند، قطعاً اعتبار پروژه حذف و به طرح‌های فعال دیگر اختصاص پیدا می‌کند، قرار نیست پول توی حساب بماند و مدیران باید پاسخگو باشند.

وی درباره جذب نیرو بیان کرد: انواع استخدام، را در دستگاه‌ها داریم، یکسری استخدام با آزمون انجام می‌شود که ضوابط آن مشخص است، برخی استخدام‌ها قراردادی و شرکتی است که در این دو مورد مشکل داریم و گزارش‌هایی به ما می‌رسد که در برخی ارگان‌ها عدالت رعایت نمی‌شود، مثلاً در بحث فرزندان شهدا این کار رعایت نمی‌شود و نیاز است طبق قانون 25 درصد استخدام به آنان اختصاص یابد.

خادمی در ادامه گفت: بحث پست‌های مدیریتی برای بانوان و جوانان مورد تأکید دولت و ماست و مدیران باید به طور جدی این موضوع را در دستورکار قرار دهند و آن را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های کلیدی استان را جدا کرده‌ایم، افزود: 100 پروژه کلیدی، بزرگ و اثرگذار استان در بخش‌های مختلف را جدا کرده‌ایم که اگر به نتیجه برسند، اثرگذاری آنها روی شاخص‌های استان خیلی مهم است.

استاندار لرستان با اشاره به سفرهای شهرستانی یادآور شد: در این سفرها تلاش کردیم که تصمیم‌های بی‌ربط نگیریم و اگر در جایی گفته‌ایم این کار انجام شود، تمام شرایط آن درنظر گرفته شده و اگر کار انجام نشود، قابل قبول نیست. به قول‌هایی که عملی نشود، اعتقاد ندارم و باید آگاهانه قول بدهیم و به آن عمل کنیم، البته مدیران باید ریسک‌پذیر باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: