• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی امنیتی استانداری خبر داد:

انعقاد تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی لرستان در بحث آسیب‌های اجتماعی


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی استان در بحث آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه شورای اداری استان با تقدیر و تشکر از اعضای شورای تأمین استان و همه کسانی که در اتفاقات اخیر عملکرد خوبی داشتند، افزود: با وجود حوادث تلخی که رخ داد، این غائله در استان به خوبی مدیریت شد و در نهایت حضور پرشکوه مردم نقطه پایان خوبی بر اتفاقات بود.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: حاشیه‌نشینی، بیکاری، طلاق و اعتیاد چهار آسیب اجتماعی بوده که در استان با آن مواجه هستیم و برای هر کدام از این‌ها یک دستگاه اجرایی به عنوان متولی اصلی و چند دستگاه نیز برای همکاری انتخاب شده‌اند.

خجسته‌‌پور افزود: در مدتی که از اجرای طرح تقسیم کار ملی داشته‌ایم، برنامه‌های خوبی در سطح استان اجرا شده که نتیجه آن کنترل کردن آسیب‌های اجتماعی است. هرچند با توجه به شرایط استان انتظار می‌رود آسیب‌های اجتماعی در استان پایین‌تر از حد موجود باشد اما اجرای این طرح در لرستان از میانگین کشور بهتر است.

وی در ادامه یادآور شد: وزارت کشور تفاهم‌نامه‌هایی با آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بهزیستی و... منعقد کرده که اعتبارات آن مشخص شده و مدیران کل استان باید پیگیر اجرای آن و جذب اعتبارات در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باشند.

خجسته‌پور اضافه کرد: در کنار تفاهم‌نامه‌های ملی در سطح استان نیز چندین مورد با آموزش و پرورش، بهزیستی، جهاد دانشگاهی و سازمان‌های مردم‌نهاد داشته‌ایم که در این زمینه فعالیت کنند. از مدیران کل دعوت می‌کنم که از ظرفیت سمن‌ها به عنوان رابط مردم و دولت در بحث آسیب‌های اجتماعی استفاده کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در ادامه گفت: برای کنترل حوادث اخیر، شاهد حضور جدی گروه‌های سیاسی بودیم و از وجود احزاب به عنوان یک ظرفیت در راستای پیش‌برد برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران می‌توانیم بهره‌مند شویم. به محض ورود دکتر خادمی، خانه احزاب استان را افتتاح کردیم که هفتمین خانه احزاب کشور بود. 65 دفتر فعال حزبی در استان داریم و نمایندگان احزاب اعم از اصول‌گرا، اصلاح‌طلب و مستقل در کنار هم برای توسعه استان و اهداف نظام همکاری می‌کنند که در اتفاقات اخیر شاهد آن بودیم.

این معاون استانداری لرستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل استفاده از بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی توسط استاندار لرستان، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های دکتر روحانی در دولت دوازدهم بحث استفاده از بانوان و جوانان است که در این زمینه یک دستورالعمل تهیه و به مدیران ابلاغ شده که انتظار داریم مدیران آن را اجرایی کنند و از ظرفیت بانوان و جوانان بهره ببرند و امیدواریم در پایان دو ماه گزارش اجرایی شدن این دستورالعمل را داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: