• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هلال احمر لرستان:

مانورها "نمایش" هستند/ میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث، 9.3 درصد است

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر لرستان معتقد است مانورها "نمایش" هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، کامران خدایی در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه طرح خادم در لرستان اجرا می‌شود، اظهار کرد: در این طرح بنا به درب خانه‌های مردم می‌رویم و آنان را آموزش خواهیم داد.

وی یادآور شد: براساس 15 مؤلفه آمادگی خانوار در بلایا میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث در سال 94، 9.3 درصد بوده و نتیجه می‌گیریم که در این زمینه آماده نیستیم و به آموزش نیاز داریم.

خدایی با اشاره به نتیجه بررسی وضع موجود، تصریح کرد: در معرض خطر هستیم، آماده نیستیم و نگرش و باور مردم به حوادث آنچنان نیست که ما می‌خواهیم.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر لرستان هدف اصلی طرح خادم را تغییر رفتار خانواده‌ها در جهت آمادگی مقابله با مخاطرات عنوان کرد و افزود: گروه هدف اصلی این طرح نیز خانواده‌ها هستند و نیاز است که آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

وی تأکید کرد: مانورهای ما بیشتر "نمایش" هستند، چون همه چیز از قبل مشخص شده و باید میزان آمادگی را در مواقعی که از قبل اطلاع داده نشده، بسنجیم.

خدایی یادآور شد: برطرف کردن خطرات سازه‌ای و غیرسازه‌ای، کیف نجات چیست و چگونه باید آن را تهیه کنیم و شناختن پناهگاه‌های خانه در بحث زلزله مهم هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: