• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:
مدیریت اقتصادی و خدمت به مردم از ارکان حیات معنوی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، مدیریت صحیح اقتصادی، خدمت به مردم و ایمان را ارکان حیات معنوی دانست و اظهار کرد: سوء‌مدیریت اقتصادی باعث فقر شده و از بین برنده فرصت‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در جلسه شورای اداری گفت: حیات و زندگی انسان بر دو قسم مادی و معنوی است کمااینکه زندگی مادی شامل خودن و آشامیدن و در حیات معنوی اعتقاد به خدا وجود داشته و رنگ خدایی دارد، زندگی معنوی پایه و اساس حیات انسان است.

وی با اشاره به این‌که، انسان بدون حیات معنوی نمی‌تواند زندگی کند، ایمان، خدمت به بندگان و مدیریت اقتصادی را ارکان حیات معنوی دانست و اضافه کرد: در قرآن هر جا ایمان به خدا آمده در کنارش عمل صالح آمده است، کمااینکه در سوره «والعصر» خداوند به عصر قسم خورده است که همه انسان‌ها زیان‌کارند مگر کسانی‌که ایمان به خدا دارند و عمل صالح انجام می‌دهند.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که ایمان بدون خدمت به مردم و خدمت بدون ایمان ارزشی ندارد، در خصوص لازمه ایمان معنوی، گفت: در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است که معنویت انسان در سایه معرفت به دین، مدیریت صحیح اقتصادی به‌وجود می‌آید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که ایمان و حیات معنوی در سایه مدیریت اقتصادی است، سوء‌مدیریت را عامل فقر و از بین برنده فرصت‌ها برشمرد و عنوان کرد: ما در کشور ظرفیت فراوان داریم و باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

امام‌جمعه خرم‌‌آباد با اشاره به این‌که بالاترین بدبختی جامعه این است که به چه کنم چه کنم بیفتند، ادامه داد:دشمنان به‌دنبال رخنه کردن در صفوف مسلمانان هستند، کمااینکه مسئله پدافند غیرعامل باید به‌صورت جدی پیگیری شود.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر روشن است، دشمن به‌دنبال لشگر بیکار است، طلاق فقر و بیکاری در جامعه وجود دارد، لذا باید زمینه نفوذ دشمن را از بین ببریم و بدانیم دشمن شبانه‌روز کار می‌کند.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: از حضور نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و بسیج در جریانات اخیر تشکر می‌کنم، حضور مردم و حماسه مردم لرستان در ۱۳ دی بی‌نظیر بود و مردم فتنه غربی ـ عربی را کور کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که مدیران نسبت به حل مشکلات مردم اهتمام داشته باشند، گفت: برخی مدیران به نامه بیت نماینده ولی‌فقیه در لرستان توجه نمی‌کنند، کمااینکه پناهگاه مردم روحانیت است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به این‌که مسئولان گره‌گشای مشکلات مردم باشند، یکپارچگی مردم و مسئولان را نعمت دانست و تصریح کرد: رابطه مردم با مسئولان، حفظ روحیه انقلابی، نقشه دشمن را خنثی می‌کند کمااینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راه‌حل و نجات‌بخش جامعه از بحران‌هاست لذا می‎طلبد این مهم مورد توجه ویژه مسئولان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: