• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شناسايی بیش از 87 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در لرستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی 87 نفر تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در واحدهای اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در نه ماهه سالجاری بیش از 700 مورد بازرسی در این ارتباط توسط بازرسان کارانجام شد که سبب شناسایی 87 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل شد.

وی افزود: بر اساس قانون هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا 90 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.

آشتاب بیان کرد: در نه ماهه  امسال 13 کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان، تصریح کرد: در مجموع در سال‎جاری 82 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

وی یادآور شد: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیر مجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت‎های شغلی موجود که می بایست جوانان بومی استان در آن شاغل باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: