• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

پروژه احیاء نقشه قالی لرستان به اتمام رسید/خروجی پنج نقشه است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: پروژه احیاء نقشه قالی استان به اتمام رسید.

محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اینکه پروژه احیاء نقشه قالی استان به اتمام رسید، اظهار کرد: فاز اول و دوم این پروژه که شامل مطالعات کتابخانه‌ای و پژوهش میدانی بود، انجام و تمامی اطلاعات حوزه قالی لرستان، مفرغ‌ها، غارنگاره‌ها و گورنگاره‌های منطقه جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه دکتر خادمی استاندار لرستان پیگیریها و حمایتهای گسترده ای از این پروژه داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد،ادامه داد: همچنین طی جلسات مکرر و پیوسته تمامی اطلاعات و تصاویر جمع‌آوری شده از نظر ساختار کلی طرح‌های قالی لرستان، ارزش فرهنگی و غنای نقوش، پیشینه و قدمت هر یک از نقوش و قابلیت استفاده آنها در طرح‌های جدید مورد بررسی قرار گرفتند.

صفی‌خانی اضافه کرد: با مشاوره‌های تخصصی و کارشناسانه مشاور پروژه و چند تن از اساتید خبره در حوزه‌های مختلف تولید، تجارت و مدیریت فرش و بررسی وضعیت فعلی بازار فرش ایران در خصوص رنگ‌بندی‌های قابل استفاده در نقشه‌ها، تصمیم نهایی گرفته شد و نهایتاً فاز طراحی نقشه‌ها آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: تمامی مراحل طراحی نقشه‌ها شامل تعیین مشخصات فنی و طراحی اتودهای اولیه نقشه‌ها، طراحی جزئیات نقشه‌ها، نقطه‌گذاری طرح‌ها و رنگ‌آمیزی آنها گام به گام با همفکری و تایید مشاور پروژه انجام شد.

وی افزود: خروجی این پروژه پنج عدد نقشه است که با توجه به سلیقه روز بازار و اصالت‌های قالی لرستان از نظر ظرافت، ابعاد، طرح و نقش و تعداد رنگ‌های به کار رفته، طراحی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: