• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد:

جامعیت و موفقیت، ویژگی‌های الگوی موفق قرآنی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: جامعیت و موفقیت مهم‌ترین ویژگی‌های الگوی قرآنی در سبک زندگی دینی است.

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه لرستان، نقش الگوهای رفتاری را در سبک زندگی دینی یکی‌از مهم‌ترین مسائل دانست و با بیان این‌که الگوهای رفتاری نقش اساسی در زندگی انسان دارد، اظهار کرد: انسان‌ها کامل نیستند هر کدام از انسان‌ها یک ویژگی و برتری دارد از این‌رو انسان به‌دنبال این است که الگو و اسوه رفتاری برای خود قرار دهد.

وی با بیان این‌که مسئله الگوگیری در زندگی یک امر طبیعی است، ادامه داد: همه انسان‌ها ذاتاً به‌دنبال الگو هستند داشتن الگو و انتخاب الگو برای زندگی یک امر طبیعی است.

میرعمادی با بیان این‌که مهم است که بدانیم چه کسی را الگو قرار می‌دهیم، عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن‌کریم برای انسان الگو معرفی کرده است و دستور داده است انسان‌ها از این الگوها پیروی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که الگوهای قرآنی دارای دو خاصیت و ویژگی مهم هستند، جامعیت را مهم‌ترین ویژگی الگوی قرآنی دانست و اضافه کرد: بعضی‌ها از لحاظ علمی برتری دارند، برخی‌ها از نظر شغل الگو هستند و بعضی الگوی اقتصادی هستند این در حالی‌است که قرآن کسانی را الگو معرفی می‌کند که جامع باشند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که الگوی قرآنی همه نیاز‌های زندگی را دارد، خاطر نشان کرد: دومین ویژگی الگوی قرآنی این است که موفق است.

این مفسر قرآن‌کریم یادآور شد: بعضی افراد الگوی موفق هستند این در حالی‌است که قرآن الگوهای جامع و موفق را معرفی می‌کند کمااینکه تمام ابعاد زندگی الگوهای قرآنی مورد توجه تاریخ‌نویسان است.

وی با بیان این‌که در قرآن‌کریم پیامبر اسلام(ص) بهترین الگوی سبک زندگی دینی است، افزود: اگر سبک زندگی دینی می‌خواهیم باید زندگی پیامبر اسلام(ص) را الگو قرار دهیم کمااینکه سیره پیامبر اسلام(ص) در کتاب‌های مختلف نوشته شده است.

میرعمادی در خصوص سیره و رفتار پیامبر اسلام(ص) گفت: پیامبر اسلام(ص) با وقار و آهسته راه می‌رفت، هرکس را می‌دید سلام می‌کرد، با صدای بلند نمی‌خندید، به کوچک‌ترها احترام می‌گذاشت و به مردم کمک می‌کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که در زندگی پیامبر اسلام(ص) به اندازه سر سوزنی اسراف وجود ندارد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) نظافت را جزئی از ایمان معرفی کرده کمااینکه پیامبر اسلام(ص) عفو و گذشت در زندگی حاکم کرده بود.

امام‌ جمعه خرم با بیان ضرورت قرار دادن دادن سیره پیامبر اسلام(ص) به‌عنوان الگوی رفتاری زندگی، اضافه کرد: به سیره پیامبر اسلام(ص) به همدیگر احترام بگذارید، دلسوز هم بوده و به مال همدیگر طمع نورزیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: