• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه بروجرد:

بیکاری، گرانی و تورم مهم‌ترین دغدغه جامعه/ مسئولان اقدام جهادی کنند

امام جمعه بروجرد گفت:بیکاری، گرانی و تورم مهم‎ترین دغدغه مردم است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان لرستان، حجت‌الاسلام حسن ترابی در مراسم راهپیمایی علیه آشوبگران در جمع مردم بروجرد، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است و نقش تعیین‌کننده ملت ایران در سطح منطقه بر کسی پوشیده نیست و ملت با حضور خود و با اقتدار و عزت، طرح‌های استکبار را در جهان خنثی کرده است.

وی با اشاره به اقدامات اخیر دشمنان برای ایجاد ناامنی در کشور، اضافه کرد: شکست داعش در منطقه شکست سنگینی برای آمریکا و همدستانش بود و بعد از آن در صدد برآمدند تا به هر نحوی ایران را دچار نامنی‌های داخلی کنند و آرامش را بگیرند و با ایجاد ناامنی از ملت ایران انتقام گرفته شود.

ترابی اضافه کرد: در نشست اخیر نمایندگان آمریکا و چند کشور دیگر تصمیم گرفتند که ناامنی‌های منطقه را به داخل ایران برسانند و در همین راستا عده‌ای را به داخل فرستادند و مزدوران داخلی را فراخوان دادند تا از موضوع مطالبات به حق مردم در خصوص مشکلات اقتصادی استفاده کنند و سوار بر جریان مشکلات مردم شوند و به نظام ضربه بزنند.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: پس از تجمعات اعتراضی مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری، عناصر ضد انقلاب فتنه جدید را کلید زدند و با نفوذ در این اجتماعات شعارهای ساختارشکنانه دادند و به پرچم پُر افتخار کشور اهانت کردند که آمریکا، اسرائیل و انگلیس و همه قدرت‌های زورگو از اغتشاشگران و آشوبگران دفاع کردند.

وی تصریح کرد: ترامپ، نتانیاهو و سران آل‌سعود با صراحت از آشوبگران روزهای اخیر حمایت کردند و وقتی مردم متوجه شدند این خط دشمن است و قصد دارد به بهانه گرانی از مطالبات مردم سوءاستفاده کند مردم بیدار و هوشیار صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند.

ترابی مشکلات اقتصادی، بیکاری،گرانی و تورم را از واقعیت‌های جامعه دانست و افزود: اگر مسئولان به تاکیدات رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی توجه می‌کردند امروز مردم ما این مشکلات را نداشتند، رهبری سال‌هاست اصرار دارند به‌جای نگاه به دست دشمن به توان داخلی تکیه کنید و راه‌حل مشکلات کشور اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است اما در این مدت مسئولان فقط شعار دادند و سخنرانی کردند و در مقام عمل به تذکرات رهبری توجه نشد تا امروز کارد به استخوان مردم رسیده است.

امام جمعه بروجرد اظهارکرد: مسئولان باید برای حل مشکلات اقدام جهادی کنند و واقعیت‌های جامعه را ببینند چراکه ملتی که چهل سال است پای اسلام و انقلاب هستند مشکل دارند و نیاز است برای رفع مشکلات اقدامی اساسی انجام شود.

وی اضافه کرد: عده‌ای مزدور دشمن با سوءاستفاده از تجمعات مردم شعار ساختارشکن دادند و اموال عمومی را تخریب کردند که مطالبه مردم این است که دستگاه قضا با قاطعیت با فتنه‌گران و آشوبگران برخورد کنند.

ترابی تنها راه‌حل مشکلات را وحدت و اتحاد و دوری از تفرقه و اختلاف دانست و گفت: اختلاف برای کشور مشکل‌ساز است و وحدت باید حول محور ولایت باشد و نباید از دشمنی آنها غافل بود چراکه دشمن تلاش دارد تا لطمه بزند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به حضور مردم گفت: مردم با حضور خود اعلام کردند که اجازه جولان به عناصر دشمن داده نمی‌شود و این ملت حمایت خود را از نظام ابراز کردند و به دشمنان اعلام کردند تا پای جان به اصول و ارزش‌های انقلاب خواهند ایستاد چراکه خون پاک ۳۰۰ هزار شهید پای انقلاب ریخته شده است.

به گفته وی کسانی‌که در این چند روز آشوب کردند عناصر دشمن بودند، عده‌ای سلطنت‌طلب و از خانواده‌های منافق در این آشوب‌ها و اغتشاش‌ها مشاهده شده که مردم تو دهنی محکمی به دشمن زدند.

ترابی با اشاره به نقش بسیجیان افزود: بسیجیان در این راستا و با دل و جان به صحنه آمدند و دفاع کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: