• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-988-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 10 هزار مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: حدود 10 هزار مترمربع فضای ورزشی در این دانشگاه داریم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر کوروش ساکی در مراسم افتتاح سالن چند منظوره مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: در ادوار گذشته بیماری‌های عفونی و واگیر مهمترین عوامل مرگ و میر انسان‌ها بوده است.

وی ادامه داد: امروزه بیماری‌های قلبی و عروقی، تصادفات جاده‌ای، سرطان و دیابت مهمترین عوامل فوت انسان‌ها بوده که هیچکدام واگیر نیستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه مهم‌ترین راه مبارزه با این مشکلات و بیماری‌ها پیشگیری است، افزود: پیشگیری در هیچ برنامه‌ای محقق نخواهد شد مگر با تغییر نگرش‌ها، عادات و رفتارهای روزمره شهروندان و در اینجا می‌طلبد که متولیان امر این فرهنگسازی را به وجود آورند.

ساکی در ادامه با اشاره به نقش بی‌بدیل ورزش در کاهش ابتلا به بیماری‌هایی از جمله غیر واگیر گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی 46 درصد علل مرگ و میر جامعه ما هستند و ورزش روزانه و با برنامه می‌تواند خطر ابتلا به این معضل را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

 وی خاطرنشان کرد: برای ساخت یک مرکز درمانی تخصصی قلب در حد متوسط در حدود 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. با ترویج فرهنگ ورزش می‌توان در آینده میزان مراجعات به این مراکز را به طور قابل قبول پایین آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تأکید کرد: ورزش سرمایه‌گذاری است و تأثیر آن در سال‌های آینده مشخص خواهد شد. ما باید با ایجاد فضاهای سالم ورزشی و ترویج فرهنگ ورزش در بین جوانان این سرمایه‌گذاری را انجام دهیم.

دکتر ساکی همچنین نقش دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را در راستای برنامه‌های ورزشی بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: دانشگاه‌ها با ایجاد فضاهای ورزشی و ترویج فرهنگ ورزش در بین دانشجویان می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان و افتتاح سالن چند منظوره ورزشی اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه ورزش در دانشگاه صورت گرفته بوده که این سالن چند منظوره ورزشی نمونه‌ای از آن است.

ساکی گفت: در حال حاضر حدود 10 هزار مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان داریم، با توجه به بعد نفری دانشجویان می‌توان گفت به ازای هر دانشجو حدود 320 سانتی‌متر مربع فضای ورزشی ایجاد کرده‌ایم که از میزان سرانه کشور که 290 سانتی‌متر مربع است، جلوتر هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: