• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان:

حل مشکلات در گرو بازگشت به فرهنگ اصیل اسلامی است/ سرشت‌انسان‌ها تشنه عرفان ناب اسلامی است

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: حل مشکلات جامعه در گرو بازگشت به فرهنگ اصیل اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسنی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه همایش سیره علوی در صورتی که متناسب با اولویت‌های جامعه باشد و خروجی آن دستاوردهای  راهبردی داشته باشد  قطعا موثر خواهد بود، اظهار کرد: اعتقاد داریم که جامعه ما به شدت نیازمند فرهنگ و سیره امیر مومنان علیه السلام بوده و یگانه منجی جامعه ما از همه مشکلات فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی بازگشت به فرهنگ اصیل اسلامی است که به طور روشن در عملکرد معصومانه امام علی علیه السلام متجلی  شده است.

وی ادامه داد: مسوولین باید روحیه دینی و "آخرت باوری را در خود تقویت کنند و با انگیزه الهی سیره عملی امام علی (ع) را شناسایی کنند و در مقام عمل به آن سیره الهی عمل کنند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان تاکید کرد: آنچه مهم است عمل کردن به سیره و راه و رسم مرتضوی است و گرنه علم بدون عمل فقط تکلیف را سنگین می‌کند و کاری را پیش نمی‌برد. هر چند عمل به راه  و رسم امام علی (ع) سختی‌هایی دارد که بایستی خود را برای آن آماده کنیم.

حسینی یکی از مهم‌ترین عوامل عملی‌شدن سیره الهی حضرت علی علیه‌السلام  راتقویت انگیزی اخروی دانست و با بیان اینکه عوامل دیگری همچون اطلاع از زیبایی‌های سیره علوی می‌تواند در تقویت انگیزه عمل به سیره آن حضرت موثر باشد، گفت:  این را هم اضافه کنیم که باید ابعاد کمتر گفته شده یا ناگفته شده از شخصیت و سیره امام علی(ع) شناخته شود.  

وی با اشاره به حدیثی از  امام رضا علیه‌السلام گفت: رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا فَقُلْتُ لَهُ وَ كَيْفَ يُحْيِي أَمْرَكُمْ قَالَ يَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ يُعَلِّمُهَا النَّاسَ فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ كَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَ  در این کلام ارشمند امام علی بن موسی‌الرضا علیه السلام می‌فرمایند سخنان ما را به مردم بیاموزید که اگر سخنان ما را بشناسند از ما تبعیت خواهند کرد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان  تنها عرفان خالص و الهی عرفان اسلام ناب محمدی عنوان و بیان کرد: این مهم از طریق ائمه به ما رسیده است فطرت خداجوی انسان‌ها تنها با این عرفان سازگاری  دارد؛ باید یقین کنیم که سرشت‌های انسان‌ها  تشنه عرفان ناب اسلامی است منتها باید عرفان ناب اسلامی را با ادبیات امروزی و جوان پسند به اقشار مختلف به ویژه قشر جوان متنقل کنیم .

وی تصریح کرد: زیبایی‌های عرفان اسلامی به حدی است که از همه بشر دلبری می‌کند و افراد را مجذوب و شیدای خود می‌سازد، متاسفانه در  انتقال این عرفان با ادبیات امروزی چندان موفق نبوده‌ایم. 

حسینی اضافه کرد: الحمدلله کارهای خوبی در راستای سیره علوی در استان انجام شده و آثار و برکات هم داشته استمنتها خاصیت کار فرهنگی این است که آثارش را در بازه زمانی کوتاه نشان نمی‌دهد باید همواره این اراده در مسئولان اسلامی باقی باشد که در راستای بازشناسی و انتقال عرفان و فرهنگ علوی به جوانان امروزی تلاش کنند.

 مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان  خاطر نشان کرد: انتظار دارم در همایش آینده سیره علوی به نیازهای اساسی و اولویت‌دار تاکید شود  که به نظر می‌رسد مساله اولویت‌دار امروز آسیب‌های اجتماعی باشد که  فقر و مفاسد اخلاقی و اقتصادی از آن جمله اند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: