• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1790-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‎اندازي بيمارستان خصوصي 64 تختخوابي توسط دانشگاه آزاد بروجرد

رئیس دانشگاه آزاد بروجرد از راه‎اندازي بيمارستان خصوصي 64 تخت خوابي در آينده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، داریوش جاوید در جلسه شورای مدیران گروه‎های آموزشی دانشگاه با بيان كلياتي از وضعيت و چالش‎هاي پيش روي واحد، اظهار کرد: سعي من همواره شفافيت در كار بوده است. هر شش ماه گزارشي از وضعيت اين واحد دانشگاهي به استادان و كاركنان خواهم داد و برگزاری مرتب جلسات مدیران گروه‌های آموزشی و تلاش برای کیفی‎سازی در جهت حل مشكلات آموزشی و ارائه خدمات دهی بیشتر به دانشجویان بايد همواره مد نظر مسئولين واحد قرار گيرد.

وی با اشاره به افزايش 230 امتيازي واحد در حوزه‎هاي مختلف، افزود: با توجه به كاهش دانشجو و به تبع آن كم شدن درآمد شهريه‎اي در سال تحصيلي 97-96 براي پرداخت حقوق و دستمزد استادان و پرسنل واحد هم با مشكل مواجهيم كه بايد براي عبور از اين بحران‎ها در كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت چاره‎انديشي كنيم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تصریح کرد: با پتانسیل‎های زیاد و امکاناتی که در واحد بروجرد موجود است براي جبران اين كسري بودجه از طريق اجاره املاك مازاد اين واحد دانشگاهي به شبكه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه دولتي آيت‎الله بروجردي و تجميع چندين دانشكده و انتقال آنها از داخل شهر به مجتمع دانشگاهي امام(ره) وارد عمل خواهيم شد.

جاوید با برشمردن مزيت‎هاي اقتصادي اين انتقال، تجميع دانشكده‎ها و كلاس‎هاي مرتبط، آن را يكي از گام‎هاي مهم در استفاده بهينه از امكانات و سرمايه واحد و كم كردن از هزينه‎هاي جاري و حقوق و دستمزد عنوان كرد.

وی از راه‎اندازي بيمارستان خصوصي 64 تخت‎خوابي با مشاركت دانشگاه آزاد بروجرد در آينده خبر داد و افزود: قرار بر اين است ساختمان اين بيمارستان توسط دانشگاه تأمين و تجهيز آن توسط بخش خصوصي انجام شود كه اين كار علاوه بر درآمدزايي، به گسترش و توسعه رشته‎هاي پزشكي واحد بروجرد نيز كمك خواهد كرد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد استفاده از استادان بومي براي تدريس و استادان دانشگاه آزاد اسلامي براي پايان‌نامه‌ها را يكي از راهكارهاي كاستن هزينه‎ها عنوان كرد.

جاوید خاطرنشان کرد: استفاده از استادان حق‎التدريس مادامي كه واحدهاي موظفي اعضاي هيات علمي پر نشده است بايد متوقف شود و هيچ استادي نبايد قبل از اينكه موظفي همه اعضاي هيأت علمي پر شود. بيش از موظفي خود واحد درسي بردارد و طبق دستورالعمل سازمان مركزي دانشگاه بايد كليه حق الزحمه پايان‎نامه استادان فقط از طريق حقوق و دستمزد پرداخت شود و از طريق چك متوقف شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: