• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حفاظت محیط زیست اعلام کرد:

پایان سرشماری گونه‌های جانوری لرستان/ رشد گونه‌های جانوری در استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رشد گونه‌های جانوری در مناطق تحت مدیریت استان خبر داد.

مهندس مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: هرساله به منظور برآورد جمعیت حیات وحش، بررسی وضعیت حفاظتی گونه‌های تحت حفاظت و اطلاع از زاد و ولد حیات وحش، سرشماری آنها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در هر استان گونه‌های شاخص مورد سرشماری قرار می‌گیرند که در لرستان پستانداران سم‌دار مانند قوچ، میش، کل، بز و آهو سرشماری شدند.

فتحی بیرانوند خاطرنشان کرد: این سرشماری در 9 منطقه حفاظت شده و شکار و صید ممنوع انجام شد که در آن سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناس اداره و معتمدین محلی حضور یافتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد و اشترانکوه، شکار و صید ممنوع چهارشاخ، هشتادپهلو و قالیکوه ازجمله مناطقی هستند که مورد سرشماری قرار گرفتند.

وی بیان کرد: همچنین مناطق آزاد واقع در شهرستان‌هایی مانند پلدختر، خرم‌آباد و الیگودرز مورد بررسی قرار گرفتند.
فتحی بیرانوند گفت: هم اکنون این کار به پایان رسیده و با توجه به بررسی‌های انجام شده باید گفت که نسبت به سال گذشته نتایج امیدبخش بوده و رشد داشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر درخصوص احداث پاسگاه‌ها، بالا بردن ضریب حفاظت، فرهنگسازی و برخورد با متخلفین صورت گرفته شاهد افزایش جمعیت این گونه‌های جانوری بوده‌‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: