• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

پرداخت ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بازسازی و بهسازی واحدهای لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: فرسودگی تجهیزات به عنوان یکی از معضلات بخش تولید به شمار می‌رود و از این رو بازسازی واحدهای تولیدی یکی از مهم‎ترین ضرورت‌های مورد نیاز استان است.

محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، بیان کرد: با بازسازی واحدهای صنعتی و معدنی رقابت‌پذیری واحدها بالاتر رفته و در زمینه تولید و صادرات موفق‎تر عمل خواهند کرد.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت بازسازی واحدهای صنعتی باید زمینه را برای پرداخت تسهیلات در این خصوص مهیا کرد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: امسال باید در حوزه بازسازی و بهسازی واحدهای تولیدی و معدنی در لرستان ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون  در این خصوص تسهیلاتی در کل کشور پرداخت نشده و انتظار می‌رود که شرایط برای تعیین تکلیف این تسهیلات فراهم شود.

مسعود رضا معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز گفت: 185پرونده متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید در شعبات بانک‌های استان انباشت شده است.

وی اظهار کرد: 185پرونده متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید در شعبات بانک‌های استان انباشت شده که 140 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار آن بوده است.

این مسئول ادامه داد: 73 پروژه با مبلغ 320 میلیارد تومان نیز در حوزه بازسازی و نوسازی سرمایه ثابت داریم.

رضا با بیان اینکه بانک‌ها هنوز اقدام به پرداخت تسهیلات نکرده‌اند، افزود: سال گذشته 2800 طرح در حوزه‎های صنعت و کشاورزی در سامانه بهین‌یاب ثبت‌شد و امسال نیز در این زمینه 1218 پرونده ثبت‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: