• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-888-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد:

توسعه فرهنگ ورزش و ورزش فرهنگی، رسالت‌های اصلی وزارت ورزش

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، فرهنگ ورزش و ورزش فرهنگی را رسالت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان دانست و تصریح کرد: در توصیه‌های دینی وظیفه داریم که به سلامت جسمی را تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، غلامرضا شعبانی‌بهار در مراسم اولین یادواره شهدای ورزشکار پیام وزیر ورزش و جوانان به این یادواره را قرائت کرد و گفت: شهیدان با ایثار جان خود شجاعانه در مقابل دشمنان این مرزوبوم ایستادند، کمااینکه نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است. همه باید یاد شهدا و وصایای شهدا را نصب‌العین خود قرار دهیم.

وی دو رسالت وزارت ورزش توسعه ورزش برای عموم مردم و افزایش نشاط و شادابی در جامعه و توجه به مبانی اسلامی را اولویت اصلی وزارت ورزش دانست و ادامه داد: توسعه فرهنگ ورزش و ورزش فرهنگی رسالت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان هستند.

شعبانی‌‌بهار با تاکید بر افزایشی میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی، اظهارکرد: در توصیه‌های دینی وظیفه داریم که سلامت جسمی را تامین کنیم.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این‌که برای تامین سلامت مردم برنامه داریم، گفت: ورزش بهترین عنصر برای پر کردن اوقات فراغت است، این در حالی‌است که نسل جوان در تهدید آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

وی با اشاره به این‌که بی‌توجهی مسئولین و کم‌توجهی والدین باعث ایجاد تهدید سلامت در جوانان است، اضافه کرد: روسای هیئت‌های ورزشی مخاطب فعالیت‌های ورزشی را جوانان و نوجوانان قرار دهند.

شعبانی‌بهار با اشاره به این‌که برنامه ‌های فرهنگی ما ریشه در راه و مرام شهدا دارد، ادامه داد: ورزشکاری که به مبانی دینی مقید نباشد هیچ ارزشی ندارد، ورزش یک وسیله تربیتی است لذا مربیان ورزشی هدایت و روشنگری مسائل اخلاقی را در اولویت کارها قرار دهند.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که برنامه‌های ورزش فرهنگی توسعه یافته است، رعایت اخلاق ورزشی و اخلاق حرفه‌ای را در جامعه ورزشکار ضروری دانست و تصریح کرد: ورزشکار بدون اشراف به مسائل فرهنگی نمی‌تواند الگو باشد، کمااینکه مفاهیم گذشت، ایثار و مردانگی مفاهیمی نهادینه در ورزش هستند.

وی به حضور جامعه ورزش در زلزله کرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: استان لرستان در رشته‌های خوب ورزشی مانند وزنه‌برداری، دو میدانی، ژیمناستیک و کنگ‌فو دارای مقام و رتبه است.

این مسئول در پایان گفت: میزان مشارکت مردم لرستان در بحث ورزش همگانی از میانگین کشوری بالاست، این در حالی‌است که در ورزش روستایی و احیای بازی‌های بومی و محلی، استان لرستان به‌خوبی عمل کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: