• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تحقق صددرصدی برنامه‌‌های سواد‌آموزی در لرستان/۹۲ درصد مردم لرستان باسوادند

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش لرستان تحقق صددرصدی برنامه‌‌های سواد‌آموزی در لرستان خبر داد و با اشاره به اینکه ۹۲.۵ درصد جمعیت لرستان باسواد هستند، اظهارکرد: ۹۴.۵ درصد جمعیت مردها و ۹۰.۴ درصد جمعیت زنان استان باسواد هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هاشم دالوند، در همایش بزرگداشت هفته سوادآموزی که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان خرم‌آباد برگزار شد، از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه سوادآموزی در لرستان خبر داد و گفت: ۱۷هزار و ۶۰۰ نفر در سال جاری تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به این‌که ۹۲.۵ درصد جمعیت لرستان باسواد هستند، اظهارکرد: ۹۴.۵ درصد جمعیت مردها و ۹۰.۴ درصد جمعیت زنان استان باسواد هستند.

دالوند با بیان این‌که ۸۶ هزار و ۳۹۳ نفر از جمعیت استان بی‌سواد هستند که ۳۱ هزار و ۶۹۶ نفر از این جمعیت را مردان و ۵۴ هزار و ۶۹۷ نفر از این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: امسال برنامه‌ریزی لازم را برای باسواد کردن ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر داشته‌ایم و آموزش‌های حوزه رایانه را برای ۱۰۰ نفر ارائه داده‌ایم.

معاون سوادآموزی آموزش ‌و پرورش لرستان با تأکید بر این‌که بیش از تعهد خود نیز آموزش‌های سوادآموزی را ارائه داده‌ایم، افزود: ۹ هزار نفر در بخش سوادآموزی، ۷ هزار نفر در بخش انتقال و ۱۵۰۰ نفر در بخش تحکیم آموزش‌های باسوادی را طی کرده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی ۱۴ مرکز یادگیری محلی در استان افزود: در این مراکز افراد علاوه بر مهارت خواندن و نوشتن، مهارت‌های زندگی و اجتماعی را فرا می‌گیرند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان با تاکید بر این‌که اگر جهل با قدرت یا ثروت جمع شود می‌تواند آسیب‌ها و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به جامعه تحمیل کند، ادامه داد: در عوض جمع شدن علم با قدرت یا ثروت می‌تواند خلاقیت، نوآوری و توسعه را در جامعه به وجود بیاورد.

وی در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های اجرایی افزود: برنامه‌های مشترکی را در حوزه سوادآموزی با سایر دستگاه‌های اجرایی در حال اجرا داریم که ثمرات بسیار خوبی را هم به دنبال داشته است. 

دالوند به اجرای ۱۹ برنامه در هفته نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مختلفی در این هفته اجرا می‌شود که از آن جمله می‌توان به تجلیل از سوادآموزان برتر، دیدار با خانواده معظم شهدای سوادآموزی و برگزاری جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، در این همایش از سوادآموزان موفق، آموزش دهندگان فعال سوادآموزی، مناطق و شهرستان‌های برتر در حوزه سوادآموزی، دستگاه‌های برتر در ترویج فعالیت‌های سوادآموزی و فعالین حوزه سوادآموزی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: