• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون نهضت سوادآموزی خبر داد:

آموزش سواد بومی در مراکز یادگیری لرستان

معاون نهضت سوادآموزی لرستان از ارائه آموزش سواد بومی در مراکز یادگیری استان خبرداد.

هاشم دالوند در گفت‎وگو با به خبرنگار ایسنا منطقه لرستان،با بیان اینکه آموزش مهارت‌ها در مراکز یادگیری از سیاست‌های آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد مراکز یادگیری در استان 14 مورد است.

وی  ادامه داد:  آموزش‌های نهضت سوادآموزی در سه دوره سوادآموزی برای افرادی که مطلقاً بی‌سوادند، دوره انتقال برای افرادی که حداقل مدرک سوم ابتدایی دارند که در این دوره سوادآموز هفت ماه آموزش‌های لازم را فرامی‌گیرد و مدرکی معادل ششم ابتدایی به آنها داده می‌شود و دوره تحکیم که به منظور جلوگیری از بازگشت به بی‌سوادی مطالعات کتاب‌ها را برای ثبت سواد درنظر گرفته‌ایم.

معاون نهضت سوادآموزی لرستان با بیان اینکه از مجموع مراکز یادگیری استان چهار مرکز در بخش کاکاوند راه‌اندازی شده است، افزود: در این مراکز آموزش سواد بومی ارائه می‌شود تا کشاورزان با نحوه کشت زعفران و اهالی با هنر قالی‌بافی و جاجیم‌بافی آشنا و مهارت لازم را کسب کنند.

وی اضافه کرد: در گروه سنی  10 تا 49 سال شهرستان خرم‌آباد با 95.35 درصد بالاترین نرخ باسوادی و دوره چگنی با 86.70 درصد کمترین نرخ باسوادی را داراست.

دالوند تاکید کرد: در شهرستان خرم‌آباد 15 هزار و 519 نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد، در بروجرد 10 هزار و 452 نفر و در ازنا 3255 نفر هستند.

معاون نهضت سوادآموزی لرستان بیان کرد: از مجموع 86 هزار بی‌سواد مطلق در استان نرخ بی‌سوادی شهری 40.52 درصد و نرخ بی‌سوادی روستایی 59.6 درصد است و این در حالیست که جمعیت شهری باسواد 86.9 درصد و جمعیت روستایی باسواد 75.7 درصد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: