• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

/پیگیری پروژه/
زیرگذر "بهارستان" به کجا می‌رود...

عملیات اجرایی پروژه زیرگذر بهارستان در سه‌راهی گلدشت خرم‌آباد، خرداد 93 با حرف و حدیث‌های زیادی آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آن زمان اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در سفر به خرم‌آباد با اینکه در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه حضور یافت اما کلنگی به زمین نکوبید و همین موضوع به شایعات اختلاف شهردار وقت و شورای شهر چهارم دامن زد.

محمد مهرابی، شهردار وقت خرم‌آباد یکی دو روز قبل از استیضاح در اواخر آذر 93 پروژه را ماده 48(خاتمه پیمان) کرد و عملیات اجرایی‌ متوقف شد که علت آن را خلف‌وعده استانداری برای همکاری در پروژه عنوان کرد. بلافاصله هوشنگ بازوند استاندار وقت لرستان تأکید کرد که این پروژه به‌زودی و برای بار دوم آغاز به کار خواهد کرد اما این وعده عملی نشد و مدت‌ها بعد به قرارگاه خاتم واگذار شد!

این پروژه در حالی به قرارگاه خاتم واگذار شد که همچنان کارشناسان و برخی از اعضای شورای شهر وقت معتقد بودند که منطقه مذکور نیاز به تقاطع غیرهم‌سطح ندارد اما پروژه‌ی تحمیل شده به شهرداری دوباره شروع به‌کار کرد.

اردشیر دریکوندی، رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد درباره این پروژه به ایسنا گفت: زمانی که کار را در شورای شهر پنجم، شروع کردیم؛ 50 درصد خاکبرداری انجام شده بود و یک صورت وضعیت چند میلیاردی برای ما آوردند.

وی ادامه داد: آن زمان کل پروژه 18 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و دیگر نمی‌توانستیم آن را متوقف کنیم و در سه ماه گذشته پیشرفت خیلی خوبی داشته و در حال حاضر چاره‌ای جز تکمیل پروژه نداریم.

دریکوندی تأکید کرد: ساخت این تقاطع، تصمیمی غیرکارشناسی بوده که به شورای شهر و شهرداری وقت تحمیل شده و ما در مقابل عمل انجام شده قرار گرفتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد تصریح کرد: در محله سه‌راهی گلدشت راه‌های جایگزین برای تقاطع غیرهم‌سطح وجود دارد و معلوم نیست بر چه اساسی این تصمیم گرفته شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر پیمانکار 12 میلیارد تومان صورت وضعیت تأییدشده دارد که هنوز یک ریال پرداخت نکرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: