• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هنری فرهنگ وارشاد اسلامی خبر داد:

لرستان میزبان شانزدهیمن جشنواره ملی «خوشنویسی رضوی»

معاون هنری فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان گفت: از سوی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، لرستان برای دومین سال متوالی به‌عنوان میزبان جشنواره‌ ملی خوشنویسی رضوی معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فرید رحمتی، در جمع خبرنگاران، گفت: به‌دنبال برگزاری موفق پانزدهمین جشنواره‌ ملی خوشنویسی رضوی در استان، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) میزبانی این جشنواره در دوره‌شانزدهم را نیز به لرستان سپرد.

وی افزود: این جشنواره در دهه‌ کرامت و هم‌زمان با بسیاری از جشنواره‌های فرهنگی و هنری رضوی دیگر در سراسر کشور به میزبانی خرم‌آباد برگزار می‌شود و دبیرخانه‌ی این جشنواره از هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر آن نسبت به سال گذشته است.

رحمتی تصریح کرد: در دوره‌ی قبل جشنواره ٥٩٣ اثر از ٢٨١ هنرمند شاخص خوشنویسی کشور به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال شد که در نهایت ١٢١ اثر به بخش نهایی و نمایشگاه جشنواره در بخش‌های نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ، تحریری و بخش ویژه‌ی کرامت‌های انسانی راه یافت.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان  خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت اساتید برزگ و مطرح خوشنویسی کشور همچون اساتید شیرازی، فلسفی، کابلی، بختیاری، حیدری، بنی‌رضی و عبدالرضایی در زمینه‌ی داوری، از مهم‌ترین ویژگی‌های جشنواره‌ی پازدهم خوشنویسی رضوی در استان لرستان بود که در دوره‌ی جدید نیز بر همین منوال خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: